Lijn 8 's-Hertogenbosch Maasoever - Vught De Baarzen
Buslijn 8 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Oost-Brabant |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | 's-Hertogenbosch |
Materieel | VDL Citea |
Rijdt sinds | 14 december 2014 |
Voorganger(s) | 68 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur |
Dal | 2x/uur |
Dal (vakantie) | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 8 rijdt van Maasoever via de Staatsliedenbuurt, De Rompert, Buitenpepers, het Centrum, station 's-Hertogenbosch, de Onderwijsboulevard en Willemspoort naar Vught.
In de avonduren en op zondag zijn alle ritten geknipt bij het Centraal Station van 's-Hertogenbosch.
Route
Halte | ||
's-Hertogenbosch, Maasoever | ||
's-Hertogenbosch, Sluisweg | ||
's-Hertogenbosch, Maasvallei | ||
's-Hertogenbosch, Klipperstraat | ||
's-Hertogenbosch, Lugteren | ||
's-Hertogenbosch, Zilverwilg | ||
's-Hertogenbosch, Troelstradreef | ||
's-Hertogenbosch, Thorbeckeplantsoen | ||
's-Hertogenbosch, Marie Koenenlaan | ||
's-Hertogenbosch, Prikpolder | ||
's-Hertogenbosch, Bollenveld | ||
's-Hertogenbosch, Fleringen | ||
's-Hertogenbosch, Eimeren | ||
's-Hertogenbosch, Maaspoortweg | ||
's-Hertogenbosch, De Morgen | ||
's-Hertogenbosch, De Harendonkweg | ||
's-Hertogenbosch, Rompertpassage | ||
's-Hertogenbosch, Rompertsebaan | ||
's-Hertogenbosch, Schanswetering | ||
's-Hertogenbosch, Wethouder Schuurmanslaan | ||
's-Hertogenbosch, Monseigneur Diepenstraat | ||
's-Hertogenbosch, Kapelaan Koopmansplein | ||
's-Hertogenbosch, Zuid Willemsvaart | ||
's-Hertogenbosch, Burgemeester Loeffplein | ||
's-Hertogenbosch, Orthenstraat | ||
's-Hertogenbosch, Centraal Station | ||
's-Hertogenbosch, Christiaan Huygensweg | ||
's-Hertogenbosch, Leeghwaterlaan | ||
's-Hertogenbosch, Onderwijsboulevard | ||
's-Hertogenbosch, Koning Willem I College | ||
's-Hertogenbosch, Jeroen Bosch Ziekenhuis | ||
Vught, Bosscheweg | ||
Vught, Taalstraat | ||
Vught, Koestraat | ||
Vught, Helvoirtseweg | ||
Vught, Van Voorst tot Voorststraat | ||
Vught, Maarten Trompstraat | ||
Vught, Geerstraat | ||
Vught, Jan van Galenstraat | ||
Vught, Moleneindplein | ||
Vught, Vijverbosweg |
Geschiedenis
Op 14 december 2014 werd de oude concessie Meierij ingelijfd bij de nieuwe concessie Oost-Brabant. Deze was na de aanbesteding (wederom) gewonnen door Arriva.
De gehele stadsdienst van 's-Hertogenbosch kreeg op die datum nieuwe lijnnummers. De oude lijn 68 werd op die datum vernummerd naar 8. De frequentie van maandag t/m vrijdag overdag tijdens de vakantieperioden werd vanwege het geringe gebruik verlaagd naar 1x/uur.