Lijn 33 Heerlen Busstation/NS - Sittard Busstation/NS
Voormalige buslijn 33 | |
Vervoerder(s) | VSL (1986 - 1995), Hermes (1995 - ...) |
Regio's | Parkstad, Sittard-Geleen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 1 juni 1986 t/m ... |
Voorganger(s) | 37 |
Opvolger(s) | 33 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 33 reed van Heerlen via Hoensbroek, Amstenrade, Oirsbeek en Doenrade naar Sittard.
Route
Halte | ||
Heerlen, Busstation/NS | ||
Heerlen, C.B.S. | ||
Heerlen, Sittarderweg/Kerk | ||
Heerlen, Sittarderweg 152 | ||
Heerlen, Schelsberg/Scheldestraat | ||
Heerlen, Schelsberg/IJsselstraat | ||
Heerlen, Schelsberg/Huisbergerstraat | ||
Heerlen, Bokstraat | ||
Heerlen, Ganzeweide/Lokerstraat | ||
Heerlen, Ganzeweide/Servatiusstraat | ||
Hoensbroek, Terhoevenderweg | ||
Hoensbroek, Passart | ||
Hoensbroek, Staatsmijn Emma | ||
Hoensbroek, Akerstraat/Kastanjelaan | ||
Hoensbroek, Sint Janscollege | ||
Amstenrade, Allee | ||
Amstenrade, Raadhuisplein | ||
Oirsbeek, Rabobank | ||
Oirsbeek, Provincialeweg/Altaarstraat | ||
Doenrade, Provincialeweg | ||
Windraak, Windraak | ||
Watersley, Watersley | ||
Leyenbroek, Kerk | ||
Leyenbroek, Irenelaan | ||
Leyenbroek, Beukeboom | ||
Sittard, Stadhuis | ||
Sittard, Staddschouwburg | ||
Sittard, Busstation/NS |
Geschiedenis
Op 1 juni 1986 werd de snelle route van lijn 37 overgeheveld naar de nieuwe lijn 33 die van maandag t/m vrijdag overdag en zaterdagmiddag elk half uur gingen rijden over het hele traject. Op zaterdagochtend, zaterdagavond en zondag de gehele dag werd uitsluitend tussen Heerlen en Hoensbroek elk half uur gereden en ging slechts 1x/uur een rit naar Sittard. Onder eerstgenoemd lijnnummer bleef eveneens een buslijn rijden tussen Sittard en Heerlen, maar met een langzamere route dan voorheen.
In de dienstregeling 1986/1987 werd op maandag t/m vrijdag en zaterdagmiddag overdag 2x/uur het hele traject gereden, in de late avond 1x/uur. Op zaterdagochtend en zondag de gehele dag werd 2x/uur Heerlen - Hoensbroek gereden en vanaf daar 1x/uur verder naar Sittard.
In de dienstregeling 1994/1995 werd op maandag t/m vrijdag en zaterdagmiddag nog steeds elk half uur gereden. In de daluren en op zaterdag overdag in vakantieperioden slechts 1x/uur. Op zaterdagochtend en zondag de gehele dag werd slechts 1x/uur gereden.
In de dienstregeling 1997/1998 kreeg de lijn gezelschap van lijntaxi 633, deze ging de minder rendabele ritten vervangen.
Op maandag t/m vrijdag werden 's avonds laat twee retourritten als lijntaxi gereden. Op zaterdagochtend reden de eerste en laatste 3 ritten tussen Heerlen en Hoensbroek als lijntaxi, richting Heerlen reed ook de laatste rit als lijntaxi. Op zondag reden zowel 's ochtends als 's avonds twee retourritten als lijntaxi.
In de dienstregeling 1998/1999 reed de eerste rit op zaterdag in beide richtingen over het hele traject weer als vaste lijnbus. Op zondagochtend werden nog wel twee ritten richting Sittard als lijntaxi gereden, de ritten richting Heerlen werden weer als vaste bus gereden.
Op een later moment ging de lijn vanaf Heerlen verder rijden naar Simpelveld en Gulpen.
Voormalige route(s)
Voormalige route naar eindpunt Hoensbroek
Halte | ||
Hoensbroek, Akerstraat/Kastanjelaan | ||
Hoensbroek, Saturnusstraat | ||
Hoensbroek, Trichterweg/Akerstraat | ||
Hoensbroek, Sint-Janscollege | ||
Amstenrade, Raadhuisplein |