Lijn 73 Minnertsga Mooie Paal - Leeuwarden Station
Voormalige buslijn 73 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Noord- en Zuidwest-Friesland |
Lijnsoort | Spitsbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Periode | ... t/m 8 december 2012 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur (vanaf 13.35) |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 73 reed van Minnertsga via Sint Jacobiparochie, Westhoek, Sint Annaparochie, Oude Bildtzijl, Oude Leije, Vrouwenparochie, Stiens en Jelsum naar Leeuwarden.
Route
Halte | ||
Minnertsga, Mooie Paal | ||
Sint Jacobiparochie, Zuideinde | ||
Sint Jacobiparochie, Westerweg | ||
Westhoek, Westhoek | ||
Westhoek, Hemrica | ||
Westhoek, Goor | ||
Westhoek, Franekerhoeve | ||
Sint Jacobiparochie, Kadalsterweg | ||
Sint Jacobiparochie, Transformator | ||
Sint Jacobiparochie, Smidshuizen | ||
Sint Jacobiparochie, Koudeweg | ||
Sint Annaparochie, Oude Bildtdijk | ||
Sint Annaparochie, Fonteinplaats | ||
Sint Annaparochie, Stadhoudersweg | ||
Sint Annaparochie, Oosterbaan | ||
Sint Annaparochie, Langhuisterweg | ||
Sint Annaparochie, Stap | ||
Oude Bildtzijl, Attesweg | ||
Oude Bildtzijl, Zittema | ||
Oude Bildtzijl, Zeldenrust | ||
Oude Bildtzijl, De Kolk | ||
Oude Bildtzijl, Hoek Van Egmondstraat | ||
Oude Leije, De Krim | ||
Oude Leije, Brug | ||
Oude Leije, Leijester Hegedyk | ||
Vrouwenparochie, De Molen | ||
Vrouwenparochie, Vrouwbuurtstermolen | ||
Stiens, Hegedyk | ||
Stiens, Kruispunt Provincialeweg | ||
Stiens, Nije Poarte | ||
Stiens, Langebuorren | ||
Stiens, Uniawei | ||
Stiens, Wythusterwei | ||
Stiens, Menno van Coehoarnwei | ||
Cornjum, Weg naar Cornjum | ||
Jelsum, Jelsum | ||
Jelsum, Vijverzathe | ||
Leeuwarden, Vliegveld | ||
Leeuwarden, De Bontekoe | ||
Leeuwarden, Sint Bonifatiuspark | ||
Leeuwarden, Hoek Spanjaardslaan | ||
Leeuwarden, Harlingersingel | ||
Leeuwarden, Zaailand | ||
Leeuwarden, Busstation / NS |
Geschiedenis
In de dienstregeling 1996/1997 bij de VEONN werd op maandag t/m vrijdag tot 21.30 het hele traject gereden tussen Leeuwarden en Minnertsga. Met ingang van 3 november 1996 werd het traject op zaterdag en zondag alleen nog vraagafhankelijk uitgevoerd tussen Minnertsga en Vrouwenparochie.
Op 24 mei 1998 werd de route buiten de spitsuren beperkt tot het traject Mooie Paal - Stiens. Bij de halte Langebuorren werd aangesloten op de lijnen 54 en 60 van/naar Leeuwarden. De belbusritten op zaterdag en zondag reden inmiddels ook dat traject.
Bij de start van de nieuwe concessie Noord- en Zuidwest-Friesland op 9 december 2012 werd de lijn ingekort tot Oude Bildtzijl, waarbij alternerend via Oude Leije of Vrouwenparochie werd gereden.