Lijn 68 Sittard Station - Grevenbicht Boulevard
Voormalige buslijn 68 | |
Vervoerder(s) | Hermes |
Concessie | Zuid-Limburg (2002-2006) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Den Oudsten B88, Den Oudsten Alliance, VDL Berkhof Ambassador |
Periode | 9 januari 2005 t/m 9 december 2006 |
Voorganger(s) | 70 |
Opvolger(s) | 9 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur (tot 20:55) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Lijn 68 reed van Sittard via Born, Holtum en Buchten naar Grevenbicht.
Route
Halte | ||
Sittard, Station | ||
Sittard, Parallelweg | ||
Sittard, Tunnelstraat/Lupinestraat | ||
Sittard, Dempseystraat | ||
Sittard, Bradleystraat | ||
Born, NedCar/Van Doorneweg-Zuid | ||
Born, NedCar/Van Doorneweg-West | ||
Holtum, Ankersweg | ||
Holtum, Martensweg 30 | ||
Holtum, Martensweg 2 | ||
Buchten, Keerweg | ||
Buchten, Keerweg/Burgemeester Lebensstraat | ||
Buchten, Rabobank | ||
Born, Aldenhofweg | ||
Grevenbicht, Julianalaan | ||
Grevenbicht, Oude Kerkstraat | ||
Grevenbicht, Boulevard |
Geschiedenis
Op 9 januari 2005 werd de route van lijn 70 weer rechtstreeks geleid, zonder Buchten en Holtum aan te doen, met uitzondering van enkele scholierenritten. Om deze kernen toch te kunnen ontsluiten werd een nieuwe lijn 68 geïntroduceerd tussen Sittard en Grevenbicht. In de spitsuren werd 2x/uur gereden, in de daluren en op zaterdag 1x/uur en op zondag de gehele dag 1x per 2 uur.
Per 10 december 2006 ging een nieuwe concessie Zuid-Limburg van start, die ontstaan was door samenvoeging van de drie bestaande concessies in Zuid-Limburg. Deze was gewonnen door nieuwkomer Veolia Transport.
Het lijnnummer werd op die datum gewijzigd naar lijn 9 en de dienstregeling werd flink uitgebreid; voortaan wordt overdag elk half uur gereden en in de avonduren elk uur, met een gelijkblijvende route tussen Sittard en Grevenbicht.