Lijn 18 Roermond Station - Boukoul Heikamp
Voormalige buslijn 18 | |
Vervoerder(s) | Hermes |
Concessie | Noord- en Midden-Limburg (2002-2006) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Den Oudsten B88, Den Oudsten Alliance, VDL Kusters Parade |
Periode | 14 december 2003 t/m 9 december 2006 |
Voorganger(s) | 18 |
Opvolger(s) | 2 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond (werkdagen) | 1x/uur (tot 19:50) |
Avond (weekend) | reed niet |
Koopavond | 1x/uur (tot 20:50) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 0-1x/uur |
Lijn 18 reed van Roermond via Asenray naar Boukoul.
Dienstregeling
- Op zondag werd er niet verder gereden dan Hoogvonderen.
Route
Halte | ||
Roermond, Station | ||
Roermond, Ziekenhuis | ||
Roermond, Oranjelaan/Roncalli | ||
Roermond, Oranjelaan/Castorstraat | ||
Roermond, Florasingel | ||
Roermond, Faunasingel | ||
Roermond, Ambachtsingel | ||
Roermond, Huurvaarderstraat | ||
Asenray, Cornelishof/Thuserhof | ||
Asenray, De Keizer | ||
Asenray, Dorpsstraat 58/67 | ||
Asenray, Elmpterweg | ||
Boukoul, Maalbroek | ||
Boukoul, Boven Boukoul | ||
Boukoul, Heikamp |
Geschiedenis
Op 14 december 2003 werd de route van lijn 18 beperkt tot station Roermond als gevolg van de zeer filegevoelige route naar Leeuwen en de daaruit voortvloeiende vertragingen in de dienstuitvoering. Het traject naar Leeuwen werd op diezelfde datum ondergebracht bij lijn 19. In de rest van de route vonden geen wijzigingen plaats, maar de dienstregeling werd des te meer gewijzigd.
Op 10 december 2006 werd al het openbare en publieke vervoer in de gehele provincie Limburg overgenomen door Veolia Transport, die de beide concessies in de provincie gewonnen had. Deze lijn werd op die datum vernummerd naar lijn 2 en in Roermond werd de route doorgetrokken naar de Kitskensberg via de route van de andere stadslijnen. De dienstregeling werd aanmerkelijk uitgebreid; voortaan wordt overdag elk half uur gereden in de (late) avonduren elk uur.