Lijn 166 Essen Dellwig Bahnhof - Hattingen Märkische Straße
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 30 apr 2022 om 11:17
Let op! Deze pagina over niet-Nederlands openbaar vervoer is mogelijk niet actueel. Raadpleeg de website van de vervoerder voor de meest recente informatie.
Buslijn 166 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | Ruhrbahn |
Verkeersverbond | VRR |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Essen |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro G |
Frequenties
| |
Spits | 2-6x/uur |
Dal | 2-3x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 1-4x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 166 rijdt van Essen Dellwig via Bergenborbeck, Stadtmitte, Hauptbahnhof, Frillendorf, Steele, Überruhr en Burgaltendorf naar Hattingen Niederwenigern.
Dienstregeling
- Doordeweeks wordt over het algemeen 3x/uur gereden vanaf Dellwig Bahnhof met 1x/uur als eindbestemming Burgaltendorf Burgruine en 2x/uur als eindbestemming Hattingen Märkische Straße.
- In de ochtendspits wordt 3x/uur extra gereden tussen Hauptbahnhof en Burgaltendorf Burgruine.
- Op zaterdag tussen circa 11:00 en 18:00 uur wordt 4x/uur gereden vanaf Dellwig Bahnhof met 3x/uur als eindbestemming Burgaltendorf Burgruine en 1x/uur als eindbestemming Hattingen Märkische Straße.
- In de avonduren, op zaterdag voor circa 11:00 uur en op zondag de gehele dag wordt 2x/uur gereden vanaf Dellwig Bahnhof met 1x/uur als eindbestemming Burgaltendorf Burgruine en 1x/uur als eindbestemming Hattingen Märkische Straße.
Route
Halte | ||
Essen, Dellwig Bahnhof | ||
Essen, Reuenberg | ||
Essen, Mellisaue | ||
Essen, Langhölterweg | ||
Essen, Kraienbruch | ||
Essen, Haus-Horl-Straße | ||
Essen, Gerscheder Weiden | ||
Essen, Neuköln | ||
Essen, Weidkamp | ||
Essen, Im Hesselbruch | ||
Essen, Heegstraße | ||
Essen, Sulterkamp | ||
Essen, Cathostraße | ||
Essen, Hafenstraße | ||
Essen, Friedrich-Lange-Straße | ||
Essen, Gewerbepark M1 | ||
Essen, Thurmfeld | ||
Essen, Universität Essen | ||
Essen, Berliner Platz | ||
Essen, Vereinstraße | ||
Essen, Am Waldthausenpark | ||
Essen, Hauptbahnhof | ||
Essen, Hollestraße | ||
Essen, Rathaus Essen | ||
Essen, Goldschmidtstraße | ||
Essen, Burggrafenstraße | ||
Essen, Heimstättenweg | ||
Essen, Frillendorfer Platz | ||
Essen, Zeche Katharina | ||
Essen, Eickenscheidt | ||
Essen, Jacob-Weber-Straße | ||
Essen, Dischstraße | ||
Essen, Steele S-Bahnhof | ||
Essen, Ahestraße | ||
Essen, Dreiringplatz | ||
Essen, Paßstraße | ||
Essen, Grendplatz | ||
Essen, Grendtor | ||
Essen, Kurt-Schumacher-Brücke | ||
Essen, Langenberger Straße | ||
Essen, Kevelohstraße | ||
Essen, Schulte-Hinsel-Straße | ||
Essen, Heuweg | ||
Essen, Klapperstraße | ||
Essen, Dellmannsfeld | ||
Essen, Ruhrblick | ||
Essen, Heinrich-Kämpchen-Straße | ||
Essen, Worringstraße | ||
Essen, Brauksiepe | ||
Essen, Burgaltendorf Kirche | ||
Essen, Gemeindehaus | ||
Essen, Burgaltendorf Burgruine | ||
Essen, Im Rosental | ||
Hattingen, Hombergsegge | ||
Hattingen, Im Eickhof | ||
Hattingen, Märkische Straße |
Geschiedenis
Op 1 september 2017 trad de fusie tussen de stadsvervoerders van Mülheim (MVG) en Essen (EVAG) tot de Ruhrbahn in werking. De naam Ruhrbahn verscheen vanaf dat moment steeds meer in het straatbeeld.
Op 10 juni 2018 werd de dienstregeling op zaterdag aangepast. Voortaan werd de kwartiersdienst tussen het Hauptbahnhof en Burgaltendorf aangeboden tussen 11:00 en 18:00 uur in plaats van tussen 9:00 en 16:00 uur.