Lijn 019 Mönchengladbach Rheydt Hauptbahnhof - Grefrath Am Kreuz
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 8 feb 2020 om 12:54
Voormalige buslijn 019 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | NEW MöBus |
Verkeersverbond | VRR |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro MAN Lion's City Solaris Urbino |
Periode | ... t/m 15 juli 2017 |
Opvolger(s) | 019 |
Frequenties
| |
Spits | 1-3x/uur |
Dal | 1-3x/uur |
Avond (werkdagen) | 0-3x/uur |
Zaterdag | 0-3x/uur |
Zaterdagavond | 0-2x/(4) uur |
Zondag | 0-1x/(2)uur |
Zondagavond | 0-1x/(2) uur |
Lijn 019 reed van Mönchengladbach Rheydt via Hermges, Mönchengladbach Hauptbahnhof, Mönchengladbach Windberg, Viersen Helenabrunn, Viersen Busbahnhof, Viersen Süchteln en Grefrath naar Grefrath Vinkrath.
Dienstregeling
- Doordeweeks werd 3x/uur gereden tussen Rheydt Hauptbahnhof en Süchteln Busbahnhof. Vanaf daar werd 1x/uur doorgereden naar Vorst Kirche en 1x/uur naar Am Kreuz. Buiten de vakanties reden een aantal ritten die ervoor zorgden dat er vaker dan 1x/uur naar Am Kreuz werd gereden, enkele van deze ritten maakten een rondje via Mülhausen Grefrather Straße De ritten die tot Süchteln Busbahnhof reden, reden via de Heidweg, de ritten die doorgaan naar Am Kreuz deden dit niet.
- In de avonduren na 20:00 uur werd alleen nog 1x/uur tussen Mönchengladbach Hauptbahnhof en Vinkrath gereden.
- Op zaterdag werd tot 14:00 uur 3x/uur gereden tussen Süchteln Busbahnhof en Rheydt Hauptbahnhof, 1x/uur reed de bus door naar Am Kreuz. Na 14:00 uur werd er niet meer gereden tussen Rheydt Hauptbahnhof en Mönchengladbach Hauptbahnhof en erd 2x/uur tussen Mönchengladbach Hbf en Süchteln Busbahnhof gereden, 1x/2 uur ging de bus door naar Am Kreuz. Voor 14:00 reden de bussen die doorgaan naar Vinkrath niet via de Heidweg, na 14:00 uur reden alle ritten via de Heidweg.
- In de avonduren op zaterdag werd dezelfde dienst gereden als overdag na 14:00 uur, alleen werd er dan 1x/uur gereden tussen Mönchengladbach Hauptbahnhof en Süchteln Busbahnhof. Echter werd dan niet via de Heidweg gereden.
- De zondagsdienstregeling was hetzelfde als de zaterdagavond dienstregeling. Alleen werd de hele dag via de Heidweg gereden met uitzondering van de avonduren.
Route
Halte | ||
Mönchengladbach, Rheydt Hauptbahnhof | ||
Mönchengladbach, Marienplatz | ||
Mönchengladbach, Rathaus Rheydt | ||
Mönchengladbach, Rheydt Markt | ||
Mönchengladbach, Hugo Junkers Gymnasium | ||
Mönchengladbach, Amtsgericht | ||
Mönchengladbach, Breite Straße | ||
Mönchengladbach, Polizeipräsidium | ||
Mönchengladbach, Theodor Heuss Straße | ||
Mönchengladbach, Fliethstraße | ||
Mönchengladbach, Bismarckplatz | ||
Mönchengladbach, Hauptbahnhof/Europaplatz | ||
70px | Mönchengladbach, Galeria Kaufhof | |
Mönchengladbach, Am Minto | ||
Mönchengladbach, Museum Abteiberg | ||
Mönchengladbach, Alter Markt | ||
Mönchengladbach, Kleiststraße | ||
Mönchengladbach, Kapuzinerplatz | ||
Mönchengladbach, Stadtverwaltung | ||
Mönchengladbach, Krankenhaus Maria Hilf | ||
Mönchengladbach, Krankenhaus Bethesda | ||
Mönchengladbach, Wasserturm | ||
Mönchengladbach, Lochnerallee | ||
Mönchengladbach, Stakelberg | ||
Mönchengladbach, Birkenallee Friedhof | ||
Mönchengladbach, Großheide | ||
Mönchengladbach, Krankenhaus Sankt Franziskus | ||
Viersen, Wegweiser | ||
Viersen, Ummertal | ||
Viersen, Omperter Weg | ||
Viersen, Ummer | ||
Viersen, Beberich | ||
Viersen, Feldmühle | ||
Viersen, Seilerwall | ||
Viersen, Gereonsplatz | ||
Viersen, Rathaus | ||
Viersen, Hauptstraße | ||
Viersen, Casinogarten | ||
Viersen, Busbahnhof | ||
Viersen, Gartenstraße | ||
Viersen, Remigiusplatz | ||
Viersen, Florastraße | ||
Viersen, Oberrahser | ||
Viersen, Haus Wolberg | ||
Viersen, Rade | ||
Viersen, Mosterzstraße | ||
Viersen, Jahnstraße | ||
Viersen, Westring Jugendheim | ||
Viersen, Thomasweg | ||
Viersen, Heidweg | ||
Viersen, Johannisstraße | ||
Viersen, Butschenweg | ||
Viersen, Süchteln Busbahnhof | ||
Viersen, Butschenweg | ||
Viersen, Feldstraße | ||
Viersen, Vorst Kirche | ||
Viersen, Heerbahn | ||
Viersen, Mühlenheuweg | ||
Grefrath, Vitusweg | ||
Grefrath, Landwehr | ||
Grefrath, Nordkanal | ||
Grefrath, Umstraße | ||
Grefrath, Bergerplatz | ||
Grefrath, Lommet | ||
Grefrath, Mülhausen Grefrather Straße | ||
Grefrath, Neustraße | ||
Grefrath, Steckendorf | ||
Grefrath, Eissportzentrum | ||
Grefrath, Heide | ||
Grefrath, Kothend | ||
Grefrath, Vinkrath Dorfstraße | ||
Grefrath, Am Kreuz |
Geschiedenis
Op 10 juli 2016 werd richting het Hauptbahnhof niet langer via de Hindenburgstraße gereden, maar via de Steinmertzstraße. Bij deze routewijziging werden drie nieuwe haltes in gebruik genomen.
Op 16 juli 2017 werd de eerste fase van het nieuwe OV-netwerk van Mönchengladbach in uitvoering gebracht. Lijn 019 werd op dat moment verlengd vanaf het Marienplatz naar het Elisabeth Krankenhaus. De bediening van Rheydt Hauptbahnhof verviel hiermee.
Categorieën:
- Voormalige Buitenlandse lijn 19
- Voormalige Buitenlandse buslijnen
- Verkeersverbond VRR (voormalige lijnen)
- Voormalige lijn in Duitsland
- Plaats Mönchengladbach
- Station Rheydt Hbf
- Mönchengladbach Marienplatz
- Station Mönchengladbach Hbf
- Pagina's met onjuiste bestandskoppelingen
- Plaats Viersen
- Viersen Busbahnhof
- Viersen Süchteln Busbahnhof