Lijn 7 Leeuwarden Autobusstation - Alkmaar Autobusstation
Voormalige buslijn 7 | |
Vervoerder(s) | NACO en NTM/FRAM |
Regio's | Noord-Friesland, Kop van Noord-Holland, Alkmaar |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | t/m 27 mei 1972 |
Opvolger(s) | 97 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 7 reed van Alkmaar via Heerhugowaard, Scharwoude, Waarland, Middenmeer, Wieringerwerf, Den Oever, de Afsluitdijk, Harlingen, Franeker, Dronrijp en Menaldum naar Leeuwarden. Het Noordhollandse busbedrijf NACO reed deze lijn als SB. De NACO lijnen gebruikten letters en geen nummers. Na de overname van de NACO door de NZH werd deze lijn vernummerd in 97.
Dienstregeling
- Op maandag, vrijdag en zaterdag reden extra sneldienstritten tussen Harlingen en Alkmaar, die onderweg alleen stopten in Den Oever.
Route
Halte | ||
Alkmaar, Station | ||
Alkmaar, Kanaalkade | ||
Ouddorp, Nieuwe Schermerweg | ||
Omval, Omval | ||
Huigendijk, Huigendijk | ||
Heerhugowaard, Stationsweg | ||
Zuid Scharwoude, Lange Balkweg | ||
Noord Scharwoude, Sluis | ||
Waarland, Verlaat | ||
Nieuwe Niedorp, Klooster | ||
Aartswoud, Gemaal | ||
Middenmeer, Oudelanderweg | ||
Middenmeer, Alkmaarseweg | ||
Middenmeer, Hotel Smit | ||
Wieringerwerf, De Maaier | ||
Wieringerwerf, Motel | ||
Den Oever, Café Zomerdijk | ||
Afsluitdijk, Monument | ||
Afsluitdijk, Breezanddijk | ||
Afsluitdijk, Kornwerderzand | ||
Kop Afsluitdijk, Busstation | ||
Zurich, Zurich | ||
Dijksterburen, Dijksterburen | ||
Harlingen, Station | ||
Harlingen, Zuiderhaven | ||
Harlingen, Neptunus | ||
Midlum, Zorg en Vlijt | ||
Midlum, Weg naar Sexbierum | ||
Midlum, Midlum | ||
Midlum, Het Oude Station | ||
Herbaijum, Herbaijum | ||
Herbaijum, Kiesterzijl | ||
Franeker, Groot Lankum | ||
Franeker, Café Smits | ||
Franeker, Breedeplaats | ||
Franeker, Kleijenburg | ||
Zweins, Rustenburg | ||
Zweins, Zweins | ||
Dronrijp, Schingen | ||
Dronrijp, Hoek Dronrijp | ||
Menaldum, Schatzenburg | ||
Menaldum, Orxmasingel | ||
Menaldum, Dobbehof | ||
Menaldum, Mieddyk | ||
Menaldum, Rijksweg | ||
Marssum, It Aldlân | ||
Leeuwarden, Westeinde | ||
Leeuwarden, Europaplein | ||
Leeuwarden, Harlingersingel | ||
Leeuwarden, Zaailand | ||
Leeuwarden, Station |
Geschiedenis
In de NTM Dienstregeling 1965/1966 reed deze bus ook al, er werd toen ook één keer per uur gereden op alle dagen van de week.