Lijn 637 Zuidhorn Station - Zoutkamp Marnestraat
Buslijn 637 | |
Vervoerder(s) | Qbuzz |
Concessie | GD |
Lijnsoort | Schoolbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro LE Ü |
Rijdt sinds | 8 januari 2012 |
Voorganger(s) | 637 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Spits (vakantie) | rijdt niet |
Dal | rijdt niet |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 637 rijdt van Zuidhorn via Noordhorn, Niezijl, Grijpskerk en Kommerzijl naar Munnekezijl.
Dienstregeling
- In de ochtendspits rijden drie ritten van Zoutkamp Jachthaven naar Zuidhorn.
- In de middagspits rijdt één rit van Groningen naar Zoutkamp Marnestraat en drie ritten van Zuidhorn naar Zoutkamp Marnestraat.
Omleiding
Route
Halte | ||
Groningen, Hoofdstation | ||
Groningen, Westerhaven | ||
Groningen, Herman Colleniusstraat | ||
Groningen, Rembrandt van Rijnstraat | ||
Groningen, Atoomweg | ||
Groningen, Meubelboulevard Hoendiep | ||
Groningen, Protonstraat | ||
Groningen, Travertijnstraat | ||
Groningen, Metaallaan | ||
Groningen, Pyrietstraat | ||
Groningen, Barnsteenstraat | ||
Groningen, Diamantlaan | ||
Groningen, Goudlaan | ||
Groningen, P+R Reitdiep | ||
Slaperstil, Zijlvesterweg | ||
Slaperstil, Nieuwe Klap | ||
Aduard, Aduarderweg | ||
Zuidhorn, Spanjaardsdijk Zuid | ||
Zuidhorn, Station | ||
Noordhorn, Langestraat | ||
Niezijl, Balmahuisterweg | ||
Niezijl, Provincialeweg | ||
Grijpskerk, Groningerstraat 6 | ||
Grijpskerk, De Vereniging | ||
Grijpskerk, Kerk | ||
Grijpskerk, Schoutstraat | ||
Grijpskerk, De Wierde | ||
Grijpskerk, Groningerstraat 6 | ||
Niezijl, Willem Lodewijkstraat | ||
Kommerzijl, Lageweg | ||
Kommerzijl, De Hoogte | ||
Kommerzijl, De Ruige Waard | ||
Kommerzijl, Ooster Waarddijk | ||
't Hoekje, 't Hoekje | ||
Kommerzijl, Wester Waarddijk | ||
Munnekezijl, Wester Waarddijk 16 | ||
Munnekezijl, Brug | ||
Munnekezijl, Driesprong | ||
Munnekezijl, Kerkstraat | ||
Munnekezijl, Oude Dijk | ||
Zoutkamp, S.H. Woldringhstraat | ||
Zoutkamp, Marnestraat | ||
Zoutkamp, S.H. Woldringhstraat | ||
Zoutkamp, Stationsstraat | ||
↑ | Zoutkamp, Jachthaven |
Geschiedenis
Op 8 januari 2012 werd de route van lijn 637 doorgetrokken van Munnekezijl naar Zoutkamp, waarmee in het scholierennet een missende verbinding tot stand kwam. In de rest van de route en de dienstregeling vonden (vermoedelijk) geen wijzigingen plaats.
Op 9 december 2012 werden praktisch alle ritten ingekort tot Zuidhorn, vanwege het parallelle traject met de treinverbinding Groningen - Zuidhorn. Dit was dan ook meteen het alternatief voor de ingekorte ritten. In beide richtingen bleef nog slechts één rit verder rijden van/naar Groningen.
Met ingang van 14 december 2014 werd ook de enige doorgaande ochtendrit ingekort tot station Zuidhorn. Alleen 's middags bleef nog één rit vertrekken vanuit Groningen. De trein was tussen beide plaatsen nog steeds het alternatief.
Op 11 december 2016 werd deze lijn uitgebreid met een LijnBelBus. In de tegenspits ('s ochtends naar Zoutkamp en 's middags naar Zuidhorn), de daluren en op zaterdag ging voortaan een belbus rijden tussen Zuidhorn, Munnekezijl en Zoutkamp, zodat een alternatief werd geboden voor de ritten van de opgeheven belbussen 30 en 32. In de spitsuren bleven de vaste ritten ongewijzigd rijden.
Op 3 september 2017 werd de halte A-Kerkhof geschrapt uit de route en op 10 december 2017 werd de halte Reitdiephaven hernoemd naar P+R Reitdiep en werd de halte Ooster Waarddijk 8 geschrapt.
Op 8 april 2018 kwamen de LijnBelBusritten te vervallen, als alternatief kan voortaan gebruik worden gemaakt van de Hubtaxi. Voor deze lijn hield dat alle ritten in de tegenspitsrichting, de daluren en op zaterdag kwamen te vervallen. De scholierenritten bleven ongewijzigd bestaan.
Op 9 december 2018 kwamen de haltes Gaaikemadijk in Slaperstil en Kievitsweg in Grijpskerk te vervallen. De dienstregeling bleef verder ongewijzigd.