Lijn 017 Mönchengladbach Am Brückensteg - Wegberg Busbahnhof
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 12 jul 2018 om 11:31
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf 30 juni 2024. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Let op! Deze pagina over niet-Nederlands openbaar vervoer is mogelijk niet actueel. Raadpleeg de website van de vervoerder voor de meest recente informatie.
Buslijn 017 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | NEW MöBus |
Concessie | VRR |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro (G) Solaris Urbino (G) |
Frequenties
| |
Spits | 1-6x/uur |
Spits (vakantie) | 1-3x/uur (zomer) |
Dal | 1-6x/uur |
Dal (vakantie) | 1-3x/uur (zomer) |
Avond | 0-1x/uur |
Zaterdag | 1-3x/uur |
Zondag | 1-2x/(2) uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 017 rijdt van Mönchengladbach Lürrip via Hauptbahnhof, Rheindahlen, Kipshoven, Moorshoven en Beeck naar Wegberg.
Dienstregeling
- In de spits wordt 6x/uur gereden tussen de Voltastraße en de Hilderather Straße. Vanaf daar wordt in de ochtendspits 2x/uur doorgereden naar Wegberg en 2x/uur naar de Südwall. In de middagspits wordt vanaf de Voltastraße 3x/uur naar de Hilderather Straße gereden, 2x/uur naar de Südwall en 1x/uur naar Wegberg. Tussen Am Brückensteg en de Voltastraße wordt in de spits altijd 3x/uur gereden. De extra ritten tussen Südwall en Voltastraße vervallen in de zomervakantie.
- In de daluren wordt 3x/uur gereden tussen Am Brückensteg en de Hilderather Straße, 2x/uur rijdt de bus door naar Südwall (enkele rit rijdt tot Hilderather Straße) en 1x/uur naar Wegberg. Bovendien wordt er 3x/uur extra gereden tussen de Voltastraße en Nordpark Busbahnhof.
- Tussen 18:00 en 21:00 uur wordt het dalurensysteem gereden, alleen wordt er niet meer naar de Südwall gereden maar de naar Hilderather Straße en vervallen de extra ritten die zorgen voor een tienminutendienst. Na 21:00 uur wordt niet meer naar Wegberg gereden en wordt er 1x/uur gereden tussen Am Brückensteg en de Hilderather Straße. Er wordt niet meer naar de Südwall gereden.
- Op zaterdag wordt tot 14:00 uur 3x/uur gereden tussen Am Brückensteg en de Hilderather Straße. Dit wordt na 14:00 uur verlaagd naar 2x/uur. Er wordt altijd 1x/uur van en naar Wegberg gereden en 1 of 2x/uur naar de Südwall.
- Zaterdagavond wordt de frequentie verder verlaagd naar 1x/uur, waarbij na 21:00 uur niet meer naar Wegberg wordt gereden
- Op zondag wordt tot 13:00 uur 2x/uur gereden tussen het Hauptbahnhof en Hilderather Straße en 1x/uur tussen Am Brückensteg en het Hauptbahnhof. Na 13:00 uur wordt ook naar Am Brückensteg 2x/uur gereden. Van en naar Wegberg wordt altijd 1x/2 uur gereden.
- Zondagavond rijdt 1x/uur een bus tussen Am Brückensteg en de Hilderather Straße. In de vroege avond rijdt er slechts een enkele rit van en naar Wegberg.
- In de avonduren wordt niet via Nordpark Busbahnhof gereden.
Route
Halte | ||
Mönchengladbach, Am Brückensteg | ||
Mönchengladbach, Habichtstraße | ||
Mönchengladbach, Tierheim | ||
Mönchengladbach, Am Hülserhof | ||
Mönchengladbach, Lürrip Volksbadstraße | ||
Mönchengladbach, Lürrip Kirche | ||
Mönchengladbach, Lürriper Straße | ||
Mönchengladbach, Nakatenusstraße | ||
Mönchengladbach, Gutenbergstraße | ||
Mönchengladbach, Voltastraße | ||
Mönchengladbach, Am Bour | ||
Mönchengladbach, Hauptbahnhof/Europaplatz | ||
Mönchengladbach, Bismarckplatz | ||
Mönchengladbach, Friedrichstraße | ||
Mönchengladbach, Lüpertzender Straße | ||
Mönchengladbach, Bleichstraße | ||
Mönchengladbach, Geroplatz | ||
Mönchengladbach, Turmstraße | ||
Mönchengladbach, Landgrafenstraße | ||
Mönchengladbach, Kabelstraße | ||
Mönchengladbach, Bahn-/Monschauer Straße | ||
Mönchengladbach, Engelsholt | ||
Mönchengladbach, Böcklinstraße | ||
Mönchengladbach, Lilienthalstraße | ||
70px | Mönchengladbach, Am Nordpark | |
Mönchengladbach, Nordpark Busbahnhof | ||
Mönchengladbach, Am Nordpark | ||
70px | Mönchengladbach, Am Borussiapark | |
Mönchengladbach, Dahlener Heide | ||
Mönchengladbach, Dorthausen | ||
Mönchengladbach, Kothausen | ||
Mönchengladbach, Hohe Straße | ||
Mönchengladbach, Vogtsgarten | ||
Mönchengladbach, Rheindahlen Bahnübergang | ||
Mönchengladbach, Industriehof | ||
Mönchengladbach, Hilderather Straße | ||
Mönchengladbach, Südwall | ||
Mönchengladbach, Abzweig Schriefers | ||
Mönchengladbach, Schriefersmühle | ||
Kipshoven, Kipshoven | ||
Moorshoven, Moorshoven | ||
Beeck, Am Friedhof | ||
Beeck, Im Maggenfeld | ||
Beeck, Am Grüngürtel | ||
Beeck, Beeckerwald | ||
Wegberg, Kiefernweg | ||
Wegberg, Lindenstraße | ||
Wegberg, Gerichhausen | ||
Wegberg, Begegnungszentrum | ||
Wegberg, Echter Straße | ||
Wegberg, Markusstraße | ||
Wegberg, Busbahnhof |
Geschiedenis
Op 16 juli 2017 werd de eerste fase van het nieuwe OV-netwerk van Mönchengladbach in uitvoering gebracht. Op lijn 017 werd doordeweeks overdag altijd een tienminutendienst aangeboden vanaf de Voltastraße dus ook in de daluren. In de daluren werd echter maar tot Nordpark Busbahnhof gereden, dat voortaan door alle ritten met uitzondering van die in de avonduren bediend werd.
Op 15 juli 2018 werd de tweede fase van het nieuwe OV-netwerk van Mönchengladbach in uitvoering gebracht. Aan de route van lijn 017 werd de nieuwe halte Vogtsgarten toegevoegd. Daarnaast werd de dienst op zondag twee uur eerder opgestart dan normaal.