Lijn 30 Oosterhout Peperstraat - Nijmegen Centraal Station
Buslijn 30 | |
Vervoerder(s) | Breng |
Concessie | Arnhem Nijmegen |
Lijnsoort | Stadsbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro CNG |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 30 rijdt vanaf Oosterhout (Gld) via Lent naar Nijmegen.
Route
Halte | ||
Oosterhout, Peperstraat | ||
Oosterhout, Gansstraat | ||
Oosterhout, Vredesplein | ||
Oosterhout, Zandstraat | ||
Oosterhout, Van Woerkomstraat | ||
Oosterhout, Van Boetzelaerstraat | ||
Oosterhout, Jonagoldstraat | ||
Oosterhout, De Klif | ||
Oosterhout, Aquilastraat | ||
Lent, Dijkstraat | ||
Lent, Station NS | ||
Lent, PMS/Laauwikstraat | ||
Lent, Griftdijk/Tunnel | ||
Nijmegen, Museum het Valkhof | ||
Nijmegen, Kelfkensbos | ||
Nijmegen, Waalkade | ||
Nijmegen, Joris Ivensplein | ||
Nijmegen, Centraal Station |
Geschiedenis lijn 30
Lijn 30 is ontstaan op 14 december 2008 als afsplitsing van lijn 3 Nijmegen Oosterhout - Wijchen. De reden voor deze splitsing waren de fileproblemen op de Waalbrug. Lijn 3 reed voortaan van Wijchen naar de Sint Maartenskliniek.
Lijn 30 werd verzorgd door Hermes. Per 13 december 2009 werd de exploitatie voorgezet onder de naam Breng.
Het traject Nijmegen - Oosterhout is in het verleden onderdeel geweest van verschillende streeklijnen. Tot 1971 was het gebied in het Gelderse Rivierenland onderdeel van het BSM netwerk. In 1971 kwam dit bij Zuidooster. In 1973 reed er bij Zuidooster een bus op de verbinding Nijmegen - Oosterhout en door tot Rhenen. Het is onbekend of in het BSM tijdperk deze lijn in dezelfde vorm bestond. Ook in de jaren '80 reed de lijn vanuit Nijmegen helemaal door naar Rhenen en later hij ingekort naar Zetten; daarna volgden nog inkortingen tot Slijk-Ewijk en uiteindelijk Oosterhout. Vervolgens werd de bus gekoppeld aan de lijn naar Wijchen. Dit werd nog later ongedaan gemaakt om de vertragingen die voor de Waalbrug ontstonden niet te laten doorwerken op de stadsdienst.
De volgende lijnen hebben gereden op het traject Nijmegen - Oosterhout:
- Lijn 43 Nijmegen Station - Rhenen V.V.V. Kantoor (onbekend t/m 1 juni 1985)
- Lijn 43 Nijmegen Station - Andelst Garage Zuidooster (2 juni 1985 t/m 27 mei 1989)
- Lijn 43 Nijmegen Centraal Station - Rhenen Beukenlaan (28 mei 1989 t/m 28 mei 1994)
- Lijn 43 Nijmegen Centraal Station - Zetten Hoofdstraat (29 mei 1994 t/m onbekend)
- Lijn 3 Nijmegen Centraal Station - Zetten Hoofdstraat (onbekend)
- Lijn 3 Nijmegen Brabantse Poort - Oosterhout Dorp (5 januari 2003 t/m 11 december 2004)
- Lijn 3 Oosterhout Dorp - Wijchen Randweg Noord (12 december 2004 t/m 13 december 2008)
- Lijn 30 Oosterhout Peperstraat - Nijmegen Centraal Station (vanaf 14 december 2008)