Lijn 82 Roermond Station - Weert Station
Voormalige buslijn 82 | |
Vervoerder(s) | Veolia Transport |
Concessie | Noord- en Midden-Limburg (2007-2016) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Periode | 26 maart 2007 t/m 10 december 2016 |
Voorganger(s) | 82, 87, 574 |
Opvolger(s) | 74, 372, 796 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 0-1x/uur |
Zaterdag | 0-1x/uur |
Zondag | 0-1x/uur |
Lijn 82 reed van Roermond via Baexem, Heythuysen, Leveroy, Eind en Nederweert naar Weert.
Dienstregeling
- In de ochtendspits werd van Heythuysen naar Roermond ieder half uur gereden en in de middagspits werd van Roermond naar Heythuysen ieder half uur gereden. Deze 'korte' ritten reden niet tijdens de vakantieperioden.
- 's Avonds en in het weekend reed lijn 82 alleen tussen Weert en Heythuysen. Vanaf Heythuysen reed lijn 82 door als lijn 175 naar Roermond; rechtstreeks via de Hornerheide en Horn. Reizigers voor Baexem moeten in Heythuysen overstapten op ringlijn 176 naar Baexem en Roermond. Reizigers uit Baexem kwamen met ringlijn 182 en stapten in Heythuysen over. Lijn 182 reed verder via Roggel, Haelen, Buggenum en Horn naar Roermond.
Route
Halte | ||
Roermond, Station | ||
Roermond, Wilhelminaplein | ||
Roermond, Wilhelminasingel | ||
Roermond, Hatenboer/De Weerd | ||
Baexem, Rijksweg AZC | ||
Baexem, Dorpstraat/Tramweg | ||
Baexem, Kennedystraat | ||
Baexem, Stationstraat | ||
Heythuysen, Huize Sint Charles | ||
Heythuysen, Garage Gielen | ||
Heythuysen, Oude Trambaan | ||
Heythuysen, Biesstraat/Dorpsstraat (gekoppeld aan lijn 175) | ||
Heythuysen, Centrum | ||
Heythuysen, SG Sint Ursula | ||
Heythuysen, Tienderweg | ||
Heythuysen, Noorderbaan | ||
Heythuysen, Maxet | ||
Leveroy, Kerk | ||
Leveroy, Dorpstraat | ||
Leveroy, Deckersstraat | ||
Leveroy, Wellenstein | ||
Eind, Eind 27 | ||
Eind, Steutenweg | ||
Eind, Openluchtmuseum | ||
Eind, Brug | ||
Nederweert, Sint Rochusstraat | ||
Nederweert, Schoolstraat | ||
Nederweert, Kapelaniestraat | ||
Nederweert, Loverstraat | ||
Nederweert, Gemeentehuis | ||
Nederweert, Lindenstraat | ||
Weert, Marconilaan | ||
Weert, Kelvinstraat | ||
Weert, Ringbaan Oost | ||
Weert, Overweertstraat 133 | ||
Weert, Overweertstraat 17/26 | ||
Weert, Graafschap Hornelaan | ||
Weert, Vogelsbleek/Ziekenhuis | ||
Weert, Emmasingel/Maaspoort | ||
Weert, Station |
Geschiedenis
Na aanhoudende klachten over het geheel nieuwe lijnennet, werd per 25 maart 2007 andermaal een nieuwe dienstregeling uitgebracht. De voormalige lijn 82 werd samengevoegd met lijn 87 en lijn 574 tot een nieuwe vaste lijn 82 tussen Roermond, Heythuysen, Leveroy en Weert. De route liep echter niet meer via Buggenum, maar via Baexem en Haelen. Reizigers voor Buggenum konden voortaan gebruik maken van lijn 76. Ten slotte ging de lijn tijdens de spitsuren elk half uur rijden tussen Roermond en Heythuysen.
Op 14 december 2008 werd de lijnvoering in de avonduren aangepast; het traject Roermond - Heythuysen werd niet meer gereden, daarvoor in de plaats gingen een tweetal ringlijn rijden onder de noemer Regiosprinter (176 en 182). Tussen Heythuysen en Eind reed vervolgens een belbus met gegarandeerde aansluiting en tussen Eind en Weert werd dan met een kleiner busje gereden.
Door de slechte financiële situatie van Veolia Transport moest de provincie extra geld bijleggen op het busvervoer, in ruil daarvoor moest er wel bezuinigd worden.
Op 1 november 2009 werd echter niet bezuinigd op deze buslijn, maar werd juist iets uitgebreid. Vanaf genoemde datum gingen de ritten tussen Heythuysen en Nederweert-Eind tijdens de vakantieperioden weer als vaste bus rijden, maar wel met een 8-persoonsbusje vanwege de geringere bezettingsaantallen.
Met ingang van 12 december 2010 gingen de bussen in de vakanties, 's avonds en in het weekend gingen in Heythuysen verder rijden als lijn 175 naar Roermond. De extra spitsritten kregen in Heythuysen het eindpunt bij de halte Tienderweg.
Met ingang van dienstregeling 2013 per 9 december 2012 ging lijn 82 in Nederweert een andere route rijden i.v.m. het instellen van eenrichtingsverkeer op de Brugstraat. Daarnaast ging de lijn voortaan ook weer in vakantieperioden rijden.
Met ingang van dienstregeling 2014 per 5 januari 2014 ging lijn 82 in Roermond via de Roerkade rijden in verband met het in te stellen eenrichtingverkeer op de singelring. Daarnaast had lijn 83 geen afwijkende aankomst- en vertrektijden meer in de vakantieperioden.
Per 22 februari 2015 werd de volledige busbaan op de singelring in gebruik genomen. Hierdoor kon lijn 82 weer zijn oude route gaan rijden. Hierbij verviel de halte Roerkade.
Op 11 december 2016 ging de nieuwe concessie Limburg van start. Het traject tussen Heythuysen en Roermond werd overgenomen door de nieuwe Limburgliner 372. Het traject tussen Heythuysen en Nederweert werd overgenomen door lijn 796. Deze nieuwe buurtbus ging alleen doordeweeks overdag rijden. Het traject tussen Nederweert en Weert werd overgenomen door lijn 74, die vanaf Weert verder reed naar Stramproy.