Lijn 19 Amersfoort, Centraal Station - Begraafplaats Rusthof (2009-2019)
Voormalige buslijn 19 | |
Vervoerder(s) | Syntus |
Concessie | Provincie Utrecht (2017-2023) |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Amersfoort |
Materieel | Rošero First |
Periode | … t/m 14 december 2019 |
Opvolger(s) | 19 |
Frequenties
| |
Spits | reed niet |
Dal | 2x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 19 reed van station Amersfoort via het Bergkwartier naar Begraafplaats Rusthof.
Dienstregeling
- In de spitsen reed er tussen het centraal station en de halte DHV een bus in opdracht van het bedrijf DHV. Deze bus had echter geen lijnnummer.
Route
Halte | ||
Amersfoort, Centraal Station | ||
Amersfoort, Bergkerk | ||
Amersfoort, Vondellaan | ||
Amersfoort, Potgieterlaan | ||
Amersfoort, Stichtse Rotonde | ||
Amersfoort, Royal Haskoning DHV | ||
Amersfoort, Begraafplaats Rusthof |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Op 14 december 2008 ging de volgende concessie Provincie Utrecht van start, waarin alle bestaande concessies in Utrecht waren geïntegreerd. Deze lijn bleef voor wat betreft route en dienstregeling ongewijzigd gehandhaafd. Op 8 april 2013 werd de frequentie verhoogd van een halfuursdienst naar een 20-minutendienst.
Met ingang van 11 december 2016 nam Syntus het vervoer in de provincie Utrecht over. Lijn 19 bleef ongewijzigd. Vanaf 10 december 2017 werd de frequentie verlaagd naar een halfuursdienst.
Per 15 december 2019 werd het lijnennet in Amersfoort-Zuid gereconstrueerd. Lijn 19 nam hierbij de route over de berg van lijn 9 over. Hierdoor ging lijn 19 voortaan ook 's avonds en in het weekend rijden, echter dan slechts tot het Borneoplein.