Lijn 668 Rossum De Vaste Burcht - Andel Prinsentuin
Buslijn 668 | |
Vervoerder(s) | (Juijn i.o.v.) Arriva |
Concessie | Achterhoek-Rivierenland |
Lijnsoort | Schoolbus |
Materieel | Setra S 315 UL |
Rijdt sinds | 13 december 2015 |
Voorganger(s) | 668 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/dag (per richting) |
Spits (vakantie) | rijdt niet |
Dal | rijdt niet |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 668 rijdt van Rossum via Hurwenen, Zaltbommel, Bruchem, Kerkwijk, Delwijnen, Nederhemert en Aalst naar Andel.
Dienstregeling
- In de ochtendspits rijden twee ritten van Rossum naar Andel en in de middagspits rijden twee ritten van Andel naar Rossum.
Tariefinformatie | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Reizen op saldoIn de concessie Achterhoek-Rivierenland is de OV-chipkaart op alle reguliere lijnen geldig. De prijs van een reis wordt bepaald door zowel het opstaptarief als het kilometertarief. OpstaptariefHet opstaptarief is een vast bedrag dat wordt gerekend wanneer iemand voor de eerste keer incheckt in de bus, tram of metro. Wanneer men overstapt tussen twee verschillende bus-, tram- of metrolijnen en daarbij binnen 35 minuten opnieuw incheckt, hoeft het opstaptarief niet nogmaals betaald te worden. Het opstaptarief bedraagt € 1,08 wanneer er met vol tarief wordt gereisd. Indien met 34 % korting wordt gereisd bedraagt het opstaptarief € 0,71. Deze korting geldt automatisch voor mensen van 65 jaar of ouder en voor kinderen van 4 t/m 11 jaar indien zij met een persoonlijke OV-chipkaart reizen. In de nachtbussen en bij flexibele vormen van openbaar vervoer geldt in de meeste gevallen een afwijkend tarief. KilometertariefBovenop het opstaptarief komt het kilometertarief, dat afhankelijk is van de afgelegde afstand tussen de in- en de uitstaphalte. Hieronder is een overzicht weergegeven met de prijzen per kilometer.
1 gold tot 1 juli OVpayIn de concessie Achterhoek-Rivierenland kan naast de OV-chipkaart ook met OVpay op saldo gereisd worden. Hierdoor kan met een bankpas, creditcard, smartphone of smartwatch gereisd worden volgens hetzelfde tarief als met de OV-chipkaart. Ook het in- en uitchecken werkt op dezelfde manier als met de OV-chipkaart. Let wel op: er dient altijd met dezelfde kaart op dezelfde drager te worden uitgecheckt als waarmee er is ingecheckt.
Kinderen tot 4 jaarKinderen die jonger zijn dan 4 jaar reizen onder begeleiding van een volwassene altijd gratis. Zij hebben geen vervoersbewijs nodig. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
KaartsoortenWagenverkoop
Voorverkoop | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Abonnementen |
Route
Halte | ||
Rossum, De Vaste Burcht | ||
Rossum, Burchtstraat | ||
Rossum, Sportveld | ||
Hurwenen, Hendrik Walterus van Heelstraat | ||
Hurwenen, Wielewaallaan | ||
Hurwenen, Dorpstraat | ||
Hurwenen, Marshallweg | ||
Hurwenen, Van Heemstraweg | ||
Zaltbommel, Gemeentekantoor | ||
Bruchem, Hogeweg | ||
Bruchem, Peperstraat | ||
Bruchem, Den Hoek | ||
Kerkwijk, Aalderwijksestraat | ||
Kerkwijk, Molenveldweg | ||
Delwijnen, Delwijnsestraat | ||
Nederhemert, Nederhemertsekade | ||
Aalst, E.P. van Ooijenstraat | ||
Zuilichem, Kweldijk | ||
Brakel, Weitjesweg | ||
Andel, Prinsentuin |
Geschiedenis
Op 13 decenber 2015 werd de route van lijn 668 verlengd van Zaltbommel naar Rossum. Ook werden de kernen Delwijnen, Nederhemert en Aalst in de route opgenomen, zodat scholieren niet met de buurtbus hoefden te reizen. De rit om 09:35 uur kwam vanwege de geringere bezetting te vervallen.
Op 10 april 2016 werden wederom wijzigingen doorgevoerd in de dienstregeling. In de beide spitsuren werd hierbij één rit toegevoegd en de middagritten gingen vanaf Zaltbommel verder rijden naar Rossum als ondersteuning van lijn 49, die de scholierendrukte niet kon verwerken na aankomst van een schoolbus.
Op 11 december 2016 werd de dienstregeling aangepast. Zo werd het aantal ritten verdubbeld en werd een routevariant in Zaltbommel aan de route toegevoegd. Op 10 december 2017 werd voorgaande wijziging weer ongedaan gemaakt. Alleen de ritten van/naar het Prinsentuin in Andel bleven gehandhaafd.
Halte | ||
Zaltbommel, Station | ||
Zaltbommel, Oude Bosscheweg | ||
Zaltbommel, Gemeentekantoor | ||
Zaltbommel, Hotel Zaltbommel | ||
Zaltbommel, Rotonde Hogeweg | ||
Zaltbommel, Schutskooi |
Op 9 december 2018 werd de route in Zaltbommel sterk ingekort en werd alleen nog de halte Gemeentekantoor bediend. Daarnaast ging de lijn ook via Zuilichem en Brakel rijden. Met laatstgenoemde wijziging behielden scholieren een reismogelijkheid naar het Prinsentuin College in Andel. Het aantal ritten in beide richtingen bleef verder ongewijzigd.
Halte | ||
Hurwenen, Van Heemstraweg | ||
Zaltbommel, Station | ||
Zaltbommel, Schutskooi | ||
Zaltbommel, Marten van Rossemsingel | ||
Zaltbommel, Hoogaarsstraat | ||
Zaltbommel, Kloosterwiel 62 | ||
Zaltbommel, SG Cambium | ||
Zaltbommel, Nieuwe Tijningen/Steenweg | ||
Bruchem, Hogeweg |