Lijn 601 Rotterdam Beverwaard - Barendrecht Gemeentehuis
Buurtbuslijn 601 | |
Vervoerder(s) | RET |
Concessie | Bus Rotterdam |
Lijnsoort | Buurtbus |
Vereniging | Rijsoord |
Materieel | Mercedes-Benz Sprinter |
Rijdt sinds | 10 maart 2014 |
Voorganger(s) | 589 |
Frequenties
| |
Spits | 0-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 601 rijdt van Rotterdam Beverwaard via Bolnes, Slikkerveer, Ridderkerk en Rijsoord naar Barendrecht.
Dienstregeling
- Tijdens de daluren en op zaterdag tussen 11:00 en 16:00 uur wordt elk uur het volledige traject gereden.
- Tijdens de ochtendspits wordt elk half uur gereden, maar alleen tussen Ridderkerk De Riederborgh en Barendrecht Gemenetehuis. Hierbij wordt in Barendrecht niet via Lavendelhof gereden.
- Tijdens het einde van de middagspits wordt eveneens niet via Lavendelhof gereden en is er kortstondig een halfuurdienst tussen Slikkerveer De Schans en Barendrecht.
- Enkele ritten aan het begin en einde van de dag rijden alleen tussen Slikkerveer De Schans en Barendrecht.
Route
Halte | ||
Rotterdam, Limbrichthoek | ||
Bolnes, Boele | ||
Bolnes, Cronjéplein | ||
Bolnes, Wetstraat | ||
Bolnes, Noordstraat | ||
Bolnes, Noordhave | ||
Bolnes, Benedenrijweg | ||
Bolnes, Huys ten Donck | ||
Slikkerveer, Randweg | ||
35px35px | Slikkerveer, De Schans | |
Slikkerveer, Churchillplein | ||
Slikkerveer, Juliana van Stolbergstraat | ||
Slikkerveer, Reijerweg/Dillenburgplein | ||
Slikkerveer, Vivaldistraat | ||
Slikkerveer, Politiebureau | ||
Ridderkerk, Sporttunnel | ||
Ridderkerk, Prunuslaan | ||
Ridderkerk, Eikendreef/Goudenregenlaan | ||
Ridderkerk, Wijkcentrum West | ||
Ridderkerk, Goudenregenplantsoen | ||
Ridderkerk, De Riederborgh | ||
Ridderkerk, Doctor Colijnstraat | ||
Ridderkerk, Koningsplein | ||
Ridderkerk, Jan Luykenstraat | ||
Ridderkerk, Hortensiastraat | ||
Ridderkerk, Bloemenstraat | ||
Rijsoord, Mauritsstraat | ||
Rijsoord, Mauritsweg | ||
Rijsoord, 't Wapen van Rijsoord | ||
Rijsoord, Mauritsweg | ||
Rijsoord, De Beuken | ||
Rijsoord, Lagendijk | ||
Rijsoord, 't Zwaantje | ||
Rijsoord, Wevershoek | ||
Barendrecht, Ziedewij | ||
Barendrecht, Station Oostzijde | ||
Barendrecht, Station Boven | ||
Barendrecht, Station Westzijde | ||
Barendrecht, Gouwe | ||
Barendrecht, Dintel | ||
Barendrecht, Lavendelhof | ||
Barendrecht, Marjoleinplein | ||
Barendrecht, De Kolk | ||
Barendrecht, Postkantoor | ||
Barendrecht, Gemeentehuis |
Geschiedenis
Op 10 maart 2014 werd buurtbus 589 vervangen door lijn 601 van Rotterdam Beverwaard via Ridderkerk en Rijsoord naar Barendrecht.
Op 13 april 2015 werd de route in Barendrecht, op verzoek van reizigers en bewoners uit de Oranjewijk, gewijzigd. Komende vanaf station Barendrecht rijdt de bus voortaan via de Prins Hendrikstraat naar de Binnenlandse Baan, om daar de bestaande route op te pakken.
Met ingang van 11 december 2016 is binnen Barendrecht de route licht gewijzigd om de omgeving rond het Lavendelhof per bus te ontsluiten.
Halte | ||
Barendrecht, Station (westzijde) | ||
Barendrecht, Prins Hendrikstraat | ||
Barendrecht, De Kolk |