Lijn 73 Leerdam Station - Gorinchem Station
Buslijn 73 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | DAV-gebied |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Irisbus GX127, Mercedes Sprinter |
Rijdt sinds | 1 januari 2007 |
Voorganger(s) | 112 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur (tot 20:30) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | zie lijn 573 |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 73 rijdt van Leerdam via Asperen, Heukelum en Spijk naar Gorinchem.
Dienstregeling
- Na 20:30 uur en op zondag worden alle ritten als belbus 573 uitgevoerd.
- De eerste rit naar Gorinchem op werkdagen, alle ritten op zaterdag en alle ritten in de vakantieperiodes rijden als lijntaxi.
Route
Halte | ||
Leerdam, Station | ||
Leerdam, Recht van ter Leede | ||
Leerdam, Doctor Cornelis Voogdplein | ||
Leerdam, Prinses Marijkestraat | ||
Leerdam, Lingepolikliniek | ||
Asperen, Kerkweg | ||
Asperen, Gruttersdam | ||
Asperen, Raadhuisplein | ||
Asperen, Baronie | ||
Asperen, Drostlaan | ||
Heukelum, Kasteel Heukelum | ||
Heukelum, Gragtdijk | ||
Heukelum, Voorste Gewind | ||
Heukelum, Appeldijk | ||
Spijk, Lingegemaal | ||
Spijk, Uswente | ||
Spijk, Zuiderlingedijk 103 | ||
Spijk, Zuiderlingedijk/Postbus | ||
Spijk, Spijkerbak | ||
Spijk, De Lindehof | ||
Spijk, Postkantoor | ||
Gorinchem, Multatulistraat | ||
Gorinchem, Marconiweg | ||
Gorinchem, Dominee G.H. Kerstenlaan | ||
Gorinchem, Winkelcentrum Nieuw Dalem | ||
Gorinchem, Bachlaan | ||
Gorinchem, Fortes Lyceum | ||
Gorinchem, Glacis | ||
Gorinchem, Flank | ||
Gorinchem, Walstraat | ||
Gorinchem, Merwedekanaal | ||
Gorinchem, Station |
Geschiedenis
Vanaf 1 januari 2007 werd het trajectdeel Leerdam - Gorinchem van lijn 112 omgenummerd naar 73 en werd de bedieningsperiode fors uitgebreid. Voortaan werd de hele dag elk uur in beide richtingen gereden en ging overdag altijd een midibus rijden. In de vroege avond werd met een taxibusje gereden en vanaf 21.30 uur en op zondag reed er een belbus. Met ingang van 27 april 2008 werd 's avond een uur eerder als belbus gereden en werden alle ritten in de vakanties voortaan met een taxibusje gereden. Taxibusjes verschenen vanaf 4 januari 2009 op alle ritten, waarbij 's ochtends één rit met een grote bus als lijn 673 gereden werd. Op 13 december 2009 verdween die scholierenlijn weer en werden weer enkele ritten van lijn 73 met een grote bus gereden.
Na 11 december 2016 kwamen alle belbusritten onder lijnnummer 573 te rijden. Alle ritten reden vanaf die datum de 'schoolroute' via het Fortes Lyceum en Winkelcentrum Nieuw Dalem.
Voormalige route(s)
Routevariant tot 10 december 2016
Doordeweeks buiten de vakanties reed de bus tussen 7:30 en 10:00 uur in de richting Gorinchem en tussen 13:00 en 17:00 uur in de richting Leerdam in Gorinchem via Laag Dalem. In alle andere gevallen rijden de bussen via de halte Spijksedijk.
Halte | ||
Gorinchem, Marconiweg | ||
Gorinchem, Spijksedijk | ||
Gorinchem, Dominee G.H. Kerstenlaan | ||
Gorinchem, Winkelcentrum Nieuw Dalem | ||
Gorinchem, Bachlaan | ||
Gorinchem, Fortes Lyceum | ||
Gorinchem, Glacis | ||
Gorinchem, Flank | ||
Gorinchem, Walstraat |