Lijn
|
Route
|
Nr.
|
Stadsbus Hoogeveen
|
1
|
Station -> Trasselt -> Schutlanden -> Venesluis -> Centrum -> Station
|
6
|
2
|
Station -> Centrum -> Krakeel -> Wolfsbos -> Centrum -> Station
|
6
|
Stadsbus Meppel
|
1
|
Berggierslanden - Koedijkslanden - Centrum - Station - Ziekenhuis - Oosterboer
|
6
|
Servicebus
|
7
|
Assen: Vredeveld - Station - Centrum - Pittelo
|
4
|
8
|
Assen: Noorderpark - Centrum - Station - Zuiderpark - Baggelhuizen
|
4
|
240
|
Delfzijl: Station - Delfzijl Noord - Station
|
|
245
|
Delfzijl: Station - Noord - Ziekenhuis - Centrum - Farmsum - Station
|
1
|
271
|
Veendam: Aquapark - Busstation - Sorghvliet - Centrum - Aquapark
|
3
|
276
|
Hoogezand: Station - Winkelhoek - Centrum - Gorecht
|
2
|
Streekbus
|
25
|
Zweeloo - Aalden - Meppen - Oosterhesselen - Dalen - Coevorden
|
5
|
33
|
Hoogeveen - Hollandscheveld - Zuideropgaande - Nieuwlande - Coevorden
|
5
|
41
|
Uithuizen - Uithuizermeeden - Roodeschool - Spijk
|
1
|
44
|
Harkstede - Scharmer - Kolham - Hoogezand - Kropswolde - De Groeve - Zuidlaren - Westlaren - Tynaarlo - Vries
|
4
|
47
|
Groningen Lewenborg - Ruischerbrug - Garmerwolde - Thesinge - Lutjewolde - Sint Annen - Ten Boer
|
1
|
62
|
Loppersum - Westeremden - Garsthuizen - Eppenhuizen - Zandeweer - Uithuizen
|
1
|
68
|
Winsum - Baflo - Den Andel - Westernieland - Pieterburen - Kloosterburen - Kruisweg - Hornhuizen - Leens
|
1
|
69
|
Eenrum - Broek - Pieterburen - Westernieland - Den Andel - Warffum
|
1
|
70
|
Ter Apel - Ter Haar - Ter Wisch - Ter Borg - Sellingen - Jipsinghuizen - Weende - Vlagtwedde
|
1
|
71
|
Veendam - Ommelanderwijk - Nieuwe Pekela - Alteveer
|
1
|
72
|
Vlagtwedde - Bourtange
|
1
|
235
|
Steenwijk - Kallenkote - Wapserveen - Frederiksoord - Vledder - Wapse - Diever - Dwingeloo - Lhee - Spier - Beilen - Westerbork - Elp - Schoonlo - Borger
|
4
|
236
|
Hoogeveen - Tiendeveen - Drijber - Wijster - Spier - Beilen
|
6
|
237
|
Hoogeveen - Noordscheschut - Nieuweroord - Nieuw Balinge - Mantinge - Witteveen - Orvelte
|
6
|
238
|
Hoogeveen - Echten - Ruinen - Ansen - Dwingeloo
|
6
|
239
|
Meppel - De Wijk - Koekange - Oosteinde
|
6
|
248
|
Steenwijk - Havelterberg - Darp - Havelte
|
6
|
273
|
Ter Apel - AZC Ter Apel
|
2
|
Buurtbus
|
91
|
Loppersum - Eenum - Oosterwijtwerd - Tjamsweer - Appingedam
|
1
|
92
|
Stadskanaal - Mussel - Jipsinghuizen - Leemdobben - Sellingen
|
2
|
93
|
Gieten - Eexterveen - Spijkerboor - Annen - Oud Annerveen - Zuidlaarderveen - De Groeve - Zuidlaren
|
2
|
94
|
Stadskanaal - Drouwenermond - Gasselternijveen - Bonnerveen - Gieterveen - Eexterzandvoort - Gieten
|
4
|
95
|
Appingedam - Laskwerd - Overschild - Witterwierum - Wolterswierum - Ten Boer
|
1
|
96
|
Appingedam - Laskwerd - Tjuchem - Meedhuizen - Farmsum - Delfzijl - Appingedam
|
1
|
98
|
Grootegast - Sebaldeburen - Oldekerk - Niekerk - Tolbert - Leek
|
3
|
99
|
Zoutkamp - Niekerk - Houwerzijl - Zuurdijk - Wehe den Hoorn - Leens
|
1
|
190
|
Beilen - Hijken - Oranje - Hoogersmilde
|
6
|
191
|
Hoogeveen - Alteveer - Kerkenveld - Drogteropslagen
|
6
|
LijnBelBus
|
30
|
Zuidhorn - Noordhorn - Niezijl - Grijpskerk - Visvliet - Munnekezijl
|
3
|
31
|
Hoogkerk - De Poffert - Oostwold - Enumatil
|
3
|
32
|
Zuidhorn - Noordhorn - Niezijl - Grijpskerk - Kommerzijl - Munnekezijl
|
|
49
|
Zuidbroek - Noordbroek - Siddeburen
|
2
|
79
|
Zuidbroek - Noordbroek - Scheemda - Heiligerlee - Winschoten
|
2
|
216
|
Exloo - De Hunzebergen
|
5
|
224
|
Rolde - Papenvoort - Borger - Buinen - Nieuw Buinerveen - Stadskanaal
|
2
|
226
|
Emmen - Barger Oosterveld - Nieuw Dordrecht - Klazienaveen
|
5
|
232
|
Meppel - Ruinerwold - Oosteinde - Ruinen - Anholt - Pesse - Hoogeveen
|
6
|
233
|
Hoogeveen - Noordscheschut - Hollandscheveld - Elim - Nieuwlande - Dalerpeel - Steenwijksmoer - Coevorden
|
5
|
234
|
Meppel - De Wijk - De Stapel - Veeningen - Zuidwolde - Ter Arlo - Hoogeveen
|
6
|
242
|
Emmen - Emmererfscheidenveen - Emmer Compascuum - Munsterscheveld - Roswinkel / Barnflair - Ter Apel
|
5
|
244
|
Emmen - Zuidbarge - Erica - Schoonebeek
|
5
|
277
|
Emmen - Klijndijk - Valthe - Valthermond - Musselkanaal - Stadskanaal
|
5
|
811
|
Vriescheloo - Bellingwolde
|
2
|
812
|
Klein Ulsda - Oudeschans - Bellingwolde
|
2
|
817
|
Bad Nieuweschans - Nieuw Beerta - Drieborg - Ganzedijk - Finsterwolde
|
2
|
Schoolbus
|
637
|
Hoogeveen - Noordscheschut - Nieuweroord - Nieuw Balinge - Mantinge - Balinge - Witteveen - Orvelte - Westerbork
|
6
|
638
|
Hoogeveen - Echten - Ruinen - Ansen - Dwingeloo - Dieverbrug - Diever
|
6
|
641
|
Uithuizen - Uithuizermeeden - Roodeschool - Spijk - Holwierde - Delfzijl - Appingedam
|
1
|
660
|
Middelstum - Huizinge - Stedum - Westeremden - Loppersum
|
1
|
662
|
Uithuizen - Zandeweer - Eppenhuizen - Garsthuizen - Westeremden - Loppersum
|
1
|
669
|
Zoutkamp - Ulrum - Leens - Kloosterburen - Broek - Pieterburen - Westernieland - Den Andel - Warffum
|
1
|