Lijn 28 Voerendaal Looierstraat - Nuth Station
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 18 dec 2016 om 01:38
Buslijn 28 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Limburg |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz Sprinter |
Rijdt sinds | 11 december 2016 |
Voorganger(s) | 20 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 0-1x/uur (belbus) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 0-1x/uur (belbus) |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 28 rijdt van Voerendaal via Weustenrade, Brommelen en Wijnandsrade naar Nuth.
Dienstregeling
- In de avonduren en op zondag wordt er alleen tussen station Voerendaal en Nuth gereden. De bus rijdt dan als belbus.
Route
Halte | ||
Voerendaal, Looierstraat | ||
Voerendaal, Hoolstraat | ||
Voerendaal, Station | ||
Retersbeek, Weustenraderweg | ||
Weustenrade, Luiperbeekstraat | ||
Brommelen, Brommelen | ||
Swier, Swier | ||
Wijnandsrade, Kerk | ||
Wijnandsrade, Hellebroekerweg | ||
Laar, Kruising | ||
Nuth, Pastorijstraat | ||
Nuth, Deweverplein | ||
Nuth, Station |
Geschiedenis
Op 11 december 2016 ging de volgende concessie Limburg van start, die nu de volledige provincie besloeg. Na het debacle met Abellio werd de concessie aan de tweede winnaar gegund: Arriva. Het lijnennet van Veolia Transport werd hierbij flink aangepast, waarbij het visgraatmodel de basis voor het lijnennet vormt.
De oude lijn 20 (Heerlen - Hoensbroek) werd vernummerd naar lijn 28. De route werd tegelijker ingekort tot het traject Voerendaal - Nuth en vanwege de geringere bezetting gingen de ritten van maandag t/m zaterdag geheel met een kleiner busje rijden en werd daarbuiten voortaan een belbus ingezet.