Lijn 145 Amsterdam Station Lelylaan - Hoofddorp Station
Buslijn 145 | |
Vervoerder(s) | (TCR i.o.v.) Connexxion |
Concessie | Amstelland-Meerlanden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | MAN Lion's City TÜ, Mercedes-Benz Citaro LE |
Rijdt sinds | 13 december 2015 |
Voorganger(s) | 61, 145, 195 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Dal | 2-4x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2-4x/uur |
Zondag | 1-4x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 145 rijdt van station Amsterdam Lelylaan via Slotervaart, Badhoevedorp, Lijnden en het Centrum van Hoofddorp naar station Hoofddorp.
Dienstregeling
- Dagelijks wordt tot 20:00 uur elk kwartier gereden tussen station Amsterdam Lelylaan en Badhoevedorp.
- Doordeweeks begint de kwartierdienst om 07:00 uur, op zaterdag om 09:00 uur en zondag om 10:00 uur.
- Op zondag wordt tot 10:00 uur een uurdienst gereden.
- De rit van 07:36 uur vanuit Amsterdam rijdt in Hoofddorp een afwijkende route via De Meerstede.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Station Lelylaan | ||
Amsterdam, Sierplein | ||
Amsterdam, Johan Huizingalaan | ||
Amsterdam, Louwesweg | ||
Amsterdam, Antwerpenbaan | ||
Amsterdam, Hageland | ||
Amsterdam, Brusselsingel | ||
Amsterdam, Westmallepad | ||
Amsterdam, Langsom | ||
Badhoevedorp, Badhoevelaan | ||
Badhoevedorp, Havikstraat | ||
Badhoevedorp, Lorentzplein | ||
Badhoevedorp, Kamerlingh Onneslaan | ||
Badhoevedorp, De Meerwende | ||
Badhoevedorp, Prins Mauritslaan | ||
Lijnden, Lijnden | ||
Hoofddorp, Hoofdweg 199 | ||
Hoofddorp, Hoofdweg 271 | ||
Hoofddorp, Vijfhuizerweg | ||
Hoofddorp, Cornelia's Hoeve | ||
Hoofddorp, Wijkermeerstraat | ||
Hoofddorp, Beemsterstraat | ||
Hoofddorp, Marktplein | ||
Hoofddorp, Stationsweg | ||
Hoofddorp, De Meerstede | ||
Hoofddorp, Oranjestraat | ||
Hoofddorp, Kaj Munkweg | ||
Hoofddorp, Hoofddorp Centrum | ||
Hoofddorp, Nieuweweg | ||
Hoofddorp, Station |
Geschiedenis
Op 13 december 2015 werd de lijnvoering van lijn 145 grondig aangepast. In Badhoevedorp werd de route gestrekt: de lus via de Rijstvogelstraat kwam vanwege het geringere aantal reizigers te vervallen. In Amsterdam ging de lijn rechtstreeks naar de Laan van Vlaanderen rijden, waarna de route van lijn 61 werd overgenomen naar het Slotervaartziekenhuis. Het eindpunt van lijn 145 werd verplaatst van Busstation Elandsgracht naar Amsterdam Lelylaan. Op het traject tussen beide eindpunten maken reizigers sindsdien gebruik van de trams en bussen van het GVB.
De frequentie van lijn 145 werd tussen Badhoevedorp en Amsterdam verhoogd naar een kwartierdienst, ter compensatie van het opheffen van lijn 195.