Lijn 15 Amsterdam, Station Sloterdijk - Station Zuid
Buslijn 15 | |
Vervoerder(s) | GVB |
Concessie | Stadsvervoer Amsterdam |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Amsterdam |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro G |
Rijdt sinds | 11 december 2011 |
Voorganger(s) | 15 |
Frequenties
| |
Spits | 10x/uur (ochtendspits) 8x/uur (middagspits) |
Dal | 6x/uur |
Avond | 4-6x/uur |
Zaterdag | 4x/uur |
Zondag | 4x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
(Lijnkleur wordt bij buslijnen nooit getoond)
Lijn 15 rijdt van station Amsterdam Sloterdijk via Bos en Lommer, het Surinameplein en het Haarlemmermeerstation naar station Amsterdam Zuid.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Station Sloterdijk | ||
Amsterdam, Bos en Lommerplein | ||
Amsterdam, Erasmusgracht | ||
Amsterdam, Jan van Galenstraat | ||
Amsterdam, Mercatorplein | ||
Amsterdam, Willem Schoutenstraat | ||
Amsterdam, Postjesweg | ||
Amsterdam, Corantijnstraat | ||
Amsterdam, Surinameplein | ||
Amsterdam, Haarlemmermeerstraat | ||
Amsterdam, Hoofddorpplein | ||
Amsterdam, Zeilstraat | ||
Amsterdam, Haarlemmermeerstation | ||
Amsterdam, Olympiaweg | ||
Amsterdam, Olympiaplein | ||
Amsterdam, Prinses Irenestraat | ||
Amsterdam, Station Zuid |
Varia
Jarenlang was dit de drukste buslijn van het GVB-netwerk, maar sinds de opening van metrolijn 50 niet meer. Sinds 2006 rijdt deze lijn met standaardbussen, na sinds 1986 geleed te hebben gereden. Tegelijkertijd werd de frequentie verhoogd. Dit pakte niet helemaal zo uit als voorzien, met name doordat nu op het oostelijke deel van het traject (Zuid - Muiderpoort) een overcapaciteit werd geboden. Daarom werd per dienstregeling 2008 de frequentie weer verlaagd en werd lijn 315 als versterking geïntroduceerd. Lijn 15 is sinds december 2009 geknipt bij station Zuid. Het deel Sloterdijk - Zuid wordt onder lijnnummer 15, gereden, sindsdien weer met gelede bussen. Het deel Zuid - Muiderpoort draagt sinds 2009 het lijnnummer 65.
Geschiedenis
In 1993 volgde een grote verlenging: de lijn ging ter vervanging van CN lijn 69/169 (ex lijn 8) welke werden ingekort tot het Amstelstation vanaf het Amstelstation doorrijden via Hugo de Vrieslaan, Maxwellstraat, Kruislaan, Linnaeusparkweg, Galileïplantsoen, Archimedesweg, Molukkenstraat en Insulindeweg naar het Muiderpoortstation. In 2002 werd de lijn verlegd via Station Zuid waarbij lijn 65/165 tot dit station werden ingekort. Vanaf 2005 reed de bus vanaf de Kruislaan via de Carolina MacGillavrylaan naar de Molukkenstraat. Sinds 2006 rijdt de lijn vanaf de Hugo de Vrieslaan via Wethouder Frankeweg naar het Galileïplantsoen.Ook is de route tussen het Mercatorplein en station Sloterdijk nog enkele keren veranderd.
In 2009 is de lijn drastisch ingekort en is het volledige traject ten oosten van station Zuid geknipt en overgegaan in lijn 65. Daarnaast is de extra kort-traject lijn 315 opgeheven. Wel kreeg de lijn weer gelede bussen.
Vanaf 1 januari 2012 ging de bus tussen het Bos en Lommerplein en station Sloterdijk voortaan via de Parallelweg van de A10 rijden i.p.v. de Admiraal de Ruijterweg. Voor de vervallen haltes konden reizigers voortaan gebruik maken van lijn 21.
Voormalige routes
Voormalige route via de Adm. de Ruijterweg (12-2009 - 31-2011)
Halte | ||
Amsterdam, Station Sloterdijk | ||
Amsterdam, Haarlemmerweg | ||
Amsterdam, Wiltzanghlaan | ||
Amsterdam, Bos en Lommerweg | ||
Amsterdam, Egidiusstraat | ||
Amsterdam, Bos en Lommerplein |