Lijn 135 Hoorn Station - Den Helder Station (2009)
Voormalige buslijn 135 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Noord-Holland Noord |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Berkhof Premier, Den Oudsten Alliance, VDL Berkhof Ambassador, Mercedes-Benz Citaro |
Periode | ... t/m 12 december 2009 |
Opvolger(s) | 135 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 135 reed van Hoorn via Abbekerk, Middenmeer, Den Oever en Hippolytushoef naar Den Helder.
Route
Halte | ||
Hoorn, Station | ||
Abbekerk, Busstation | ||
Middenmeer, Alkmaarseweg | ||
Middenmeer, Zeeaster | ||
Middenmeer, Winkelcentrum | ||
Middenmeer, Praamweg | ||
Middenmeer, Dolfijnweg | ||
Slootdorp, Kon. Wilhelminaweg | ||
Slootdorp, Kerkstraat | ||
Slootdorp, Oeverseweg | ||
Wieringerwerf, Westerterpweg | ||
Wieringerwerf, De Terp | ||
Wieringerwerf, De Maaier | ||
Wieringerwerf, Brinkweg | ||
Den Oever, Busstation | ||
Hippolytushoef, N99 | ||
De Kooy, N99/Luchthaven Den Helder | ||
Den Helder, Sperwerstraat | ||
Den Helder, Station |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn exact is ontstaan.
Bij het ingaan van de nieuwe concessie Noord-Holland Noord op 14 december 2008 werd de route tussen Middenmeer en Wieringerwerf verlegd via Slootdorp. De nieuwe lijn 130 nam de meer rechtstreekse route tussen beide plaatsen over.
Vanaf 13 december 2009 ging de lijn in Den Helder verder rijden naar Fort Kijkduin, in Den Helder werd de route van lijn 31 langs de noordkant van het Centrum overgenomen. Op dit nieuwe stadstraject ging de lijn voorts elk half uur rijden, maar tegelijkertijd verviel wel de route via Slootdorp en ging de lijn weer de meest rechtstreekse route rijden.