Lijn 90 Den Haag Station HS - Haarlem Station
Voormalige buslijn 90 | |
Vervoerder(s) | NZH |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 90 reed van Den Haag via Wassenaar, Katwijk, Noordwijk en Heemstede naar Haarlem.
In de avond reed elke tweede bus tot Wassenaar.
Route
Route is niet compleet; alleen tijdhaltes worden getoond
Halte | ||
Den Haag, Station HS | ||
Den Haag, Rijnstraat/CS | ||
Den Haag, Willem Witsenplein | ||
Wassenaar, Dierenpark | ||
Wassenaar, van Oldenbarneveltweg | ||
Wassenaar, Duinrell | ||
Wassenaar, Van Cranenburghlaan | ||
Katwijk a/d Rijn, Molentuinweg | ||
Katwijk aan Zee, Vuurbaakplein | ||
Katwijk aan Zee, Rijnmond | ||
Katwijk aan Zee, Rijnsoever | ||
Noordwijk, Van den Berghstichting | ||
Noordwijk, Boekerslootlaan | ||
Noordwijk, Picképlein | ||
Noordwijk, van de Mortelstraat | ||
Noordwijkerhout, Brink | ||
De Zilk, Kerkvliet | ||
Vogelenzang, Dorp | ||
Heemstede/Aerdenhout, Station NS | ||
Haarlem, Tempeliersstraat | ||
Haarlem, Station NS |
Geschiedenis
Deze lijn vindt z'n oorsprong bij de NZH.
In de dienstregeling 1974/1975 werd overdag 2x/uur het hele traject gereden en werd 's avonds 1x/uur het hele traject gereden, aangevuld met 1x/uur Den Haag - Wassenaar.
In de dienstregeling 1977/1978 waren de avondritten inmiddels verlengd naar Katwijk Rijnsoever, hierbij werd voorts gereden via de route van lijn 91.
Deze lijn werd ook na de overname van het gebied door Westnederland en later ZWN gereden; het startpunt in Den Haag werd verplaatst naar het Centraal Station. In 1995/1996 werd doordeweeks nog 1x/uur het hele traject gereden en 1x/uur Den Haag - Noordwijkerhout. Op zaterdag en zondag werd toen wel 2x/uur het hele traject gereden en in de avonduren werd altijd 1x/uur gereden, rond de openingstijden van Duinrell in Wassenaar reden ook nog extra ritten tussen Den Haag en Wassenaar.
Later bij Connexxion reed de lijn ook op maandag t/m vrijdag het hele traject 2x/uur. De extra ritten van/naar Wassenaar Duinrell bleven gehandhaafd.