Lijn 90 Apeldoorn Station - Zwolle Station
Voormalige buslijn 90s | |
Vervoerder(s) | Midnet, Connexxion, BBA, Veolia Transport, Syntus |
Concessie | Veluwe |
Lijnsoort | streekbus |
Formule | |
Materieel | Mercedes Citaro CNG geleed MAN Lion's City CNG geleed |
Periode | ... t/m 24 maart 2012 |
Frequenties
| |
Spits | 6x/uur |
Spits (vakantie) | 4x/uur |
Dal | 4x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 90s reed van Apeldoorn via Wenum, Vaassen, Emst, Epe, Heerde, Wapenveld en Hattem naar Zwolle.
Route
Halte | ||
Apeldoorn, Busstation/NS | ||
Apeldoorn, Markt | ||
Apeldoorn, Oranjepark | ||
Apeldoorn, Grote Kerk | ||
Apeldoorn, Gedenknaald | ||
Apeldoorn, Van Haeftenkazerne | ||
Wenum Wiesel, Wieselseweg | ||
Wenum Wiesel, Papegaaiweg | ||
Wenum Wiesel, De Haere | ||
Vaassen, Zuid | ||
Vaassen, Oosterhof | ||
Vaassen, Centrum | ||
Vaassen, Noord | ||
Emst, Handelsebrug | ||
Emst, Hezeplein | ||
Emst, Oranjeweg | ||
Epe, Haverkamp | ||
Epe, Centrum | ||
Epe, Politiebureau | ||
Epe, Dennenheuvel | ||
Heerde, Transferium Horsthoek | ||
Heerde, Wendhorst | ||
Heerde, Brinklaan | ||
Heerde, Molenkampweg | ||
Heerde, Molenweg | ||
Heerde, Zwolseweg | ||
Heerde, Dreefseweg | ||
Wapenveld, Nachtegaalweg | ||
Wapenveld, Molenweg | ||
Wapenveld, Parkweg | ||
Wapenveld, Ir. R.R. van der Zeelaan | ||
Hattem, Pompstation | ||
Hattem, Zuid | ||
Hattem, Centrum | ||
Hattem, Noord | ||
Hattem, IJsselbrug | ||
Zwolle, Verzorgingscentrum De Venus | ||
Zwolle, Oranje Nassaulaan | ||
Zwolle, Carolus Clusius College | ||
Zwolle, Eekwal/Centrum | ||
Zwolle, Busstation/NS |
Geschiedenis
De lijn vindt z'n oorsprong vermoedelijk bij Midnet na het hernummeren en knippen van lijn 124 die voorheen reed tussen Arnhem, Apeldoorn en Zwolle. Het traject tussen Apeldoorn en Zwolle reed voortaan onder het lijnnummer 90. Het traject tussen Arnhem en Apeldoorn ging voortaan rijden onder het nieuwe lijnnummer 91.
Vanaf 22 augustus 1999 werd de frequentie in de avonduren verhoogd naar een volledige half uurdienst. In feite reed de bus nu altijd elk half uur, behalve op zondagochtend tot ongeveer 13.00. Op dat moment werd slechts 1x/uur gereden.
Bij de overgang van de concessie Veluwe op 12 december 2010] werd de frequentie van lijn 90 fors verhoogd. Voortaan ging de bus in de spitsuren buiten vakanties elke 10 minuten rijden. In de schoolvakanties en in de daluren ging de bus elke 15 minuten rijden. In de avonduren en het weekeinde ging de bus elk half uur rijden. Dit kwam mede door de introductie van de Veluwelijn en het opheffen van snelbus 95s.
De bussen rijden in een eigen herkenbare "Veluwelijn" kleurstelling en opschriften.[1].
Zie ook het topic op het forum hierover:
Op 25 maart 2012 werd de dienstregeling geheel aangepast. Bovendien werd het lijnnummer gewijzigd naar 202 of 203, afhankelijk van het routedeel waar men opstapte. De snellere route over de A50 werd voortaan gereden door de nieuwe lijn 201.
Bronnen, noten en/of referenties: |
|