Lijn 22 Warten Hoofdstraat - Leeuwarden Station
Buslijn 22 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Noord- en Zuidwest-Friesland en Schiermonnikoog |
Lijnsoort | Spitsbus |
Materieel | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | rijdt niet |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 22 rijdt van Warten via Wergea en Goutum naar Leeuwarden.
Route
Halte | ||
Warten, Hoofdstraat | ||
Warten, Scheepswerf Bijlsma | ||
Wergea, Kerkbuurt | ||
Wergea, Leeuwarderweg | ||
Wergea, Manege | ||
Goutum, Yndyk | ||
Goutum, Van Emingaleane | ||
Goutum, Wite Finne | ||
Goutum, Griene Daam | ||
Goutum, It Blauwe Slot | ||
Goutum, Wetterkrite | ||
Goutum, Dobbehof | ||
Leeuwarden, Henri Dunantweg | ||
Leeuwarden, Aldlânsdyk | ||
Leeuwarden, Borniastraat | ||
Leeuwarden, Huizumerlaan | ||
Leeuwarden, Klanderij | ||
Leeuwarden, Busstation |
Geschiedenis
De lijn vindt z'n oorsprong bij de FRAM en heeft in de loop der jaren een aantal wijzigingen ondergaan. De lijn liep eerst vanaf Leeuwarden via Goutum, Wergea, Warten en Garijp naar Burgum. Later werd dit ingekort tot Garijp. Ten tijde van de Veonn werd lijn 22 verreden onder lijn 53 en werd de lijn via Burgum doorgetrokken naar Dokkum. In 1998 zorgde het ingaan van Concessie Zuidoost-Friesland ervoor dat de lijn ingekort werd tot Warten.
Vanaf 30 mei 1999 werd de lijn gereden door NoordNed. Op maandag t/m vrijdag overdag buiten vakantieperioden werd als vaste bus gereden, in de vakantieperioden werd tussen 9.00 en 14.00 als belbus gereden. Op zaterdagochtend werd 1x/2 uur als vaste bus gereden, op zaterdagmiddag elk uur. In de avonduren en op zondag werd altijd als belbus gereden.
Rond 2005 werd het vervoer in Friesland overgenomen door Arriva, tot 31 december 2006. Op 1 januari 2007 ging de nieuwe concessie Noord- en Zuidwest-Friesland in. De lijn werd aanvankelijk met dezelfde frequenties voortgezet. Bij een dienstregelingwijziging in (vermoedelijk) april 2007 vervielen alle ritten 's avonds en weekeinde. Daarvoor in de plaats kwam Opstapper 764.
De nieuwe concessie Noord- en Zuidwest-Friesland en Schiermonnikoog werd gewonnen door Arriva. Op 9 december 2012 ging deze van start, dit ging gepaard met het schrappen van veel lege ritten en reduceren tot spitsbus van een groot aantal lijnen. Zo ook lijn 22, voortaan ging de lijn tussen 06.00 - 09.00 en 14.00 - 18.00 (vakantieperioden: 16.00 - 18.00) rijden. Voor ritten buiten deze periode was er vervanging in de vorm van de Opstapper.