Lijn 5 Zwijnaarde Sporthal Hekers - Gent Van Beverenplein
Voormalige buslijn 5 in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Entiteit | Oost-Vlaanderen |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Gent |
Materieel | Van Hool A300, VDL Citea |
Periode | ... t/m 5 november 2016 |
Opvolger(s) | 5, 8, 21 |
Frequenties
| |
Spits | 8x/uur |
Dal | 8x/uur |
Avond | 2-4x/uur |
Zaterdag | 8x/uur |
Zondag | 4-8x/uur |
Lijn 5 reed van Zwijnaarde via Gent Zuid en de Wondelgembrug naar het Van Beverenplein.
Dienstregeling
- Van maandag tot en met zaterdag overdag en op zondagmiddag werd 2x/uur van Zwijnaarde naar AZ Sint-Lucas gereden, 2x/uur van de Van Haelstraat naar AZ Sint-Lucas en 4x/uur van de Van Haelstraat naar het Van Beverenplein.
- In de avonduren en op zondagochtend werd 1x/uur het hele traject gereden, aangevuld met 1x/uur tussen de Van Haelstraat en het Van Beverenplein.
Route
Halte | ||
Zwijnaarde, Sporthal Hekers | ||
Zwijnaarde, Ter Linden | ||
Zwijnaarde, Zonnedauwstraat | ||
Zwijnaarde, Remi Vlerickstraat | ||
Zwijnaarde, Zandvoordestraat | ||
Zwijnaarde, Kelderijstraat | ||
Zwijnaarde, Dorp | ||
Zwijnaarde, Hutsepotstraat | ||
Zwijnaarde, Van Oostenrijkstraat | ||
Zwijnaarde, Nederzwijnaarde | ||
Zwijnaarde, Ringvaart | ||
Zwijnaarde, Gestichtstraat | ||
Gent, Rerum Novarumplein | ||
Gent, Kikvorsstraat | ||
Gent, Salamanderstraat | ||
Gent, Berkhoutsheide | ||
Gent, Jaspisstraat | ||
Gent, Haardstedestraat | ||
Gent, L. Roelandtplein | ||
Gent, J. van Haelstraat | ||
Gent, Steenakker | ||
Gent, Van Haelstraat | ||
Gent, L. Roelandtplein | ||
Gent, Haardstedestraat | ||
Gent, Jaspisstraat | ||
Gent, Berkhoutsheide | ||
Gent, Salamanderstraat | ||
Gent, Kikvorsstraat | ||
Gent, Steenakker | ||
Gent, Universitair Ziekenhuis | ||
Gent, Opvoedingstraat | ||
Gent, Burggravenlaan | ||
Gent, De Heerestraat | ||
Gent, Ottergemsesteenweg | ||
Gent, Heuvelpoort | ||
Gent, Sint-Pietersplein | ||
Gent, Blandijnberg | ||
Gent, Bagattenstraat | ||
Gent, Zuid | ||
Gent, Kapucijnenham | ||
Gent, Reep | ||
Gent, Sint-Jacobs | ||
Gent, Steendam | ||
Gent, Blekerijstraat | ||
Gent, Stapelplein | ||
Gent, Dok Noord | ||
Gent, Heilig Kerst | ||
Gent, Fratersplein | ||
Gent, Tolhuislaan | ||
Gent, Tolpoort | ||
Gent, Spaarstraat | ||
Gent, Biervlietstraat | ||
Gent, AZ Sint-Lucas | ||
Gent, Wiedauwkaai | ||
Gent, Vynckier | ||
Gent, Gaardeniersweg | ||
Gent, Wondelgembrug | ||
Gent, Fuchsiastraat | ||
Gent, Van Beverenplein | ||
Gent, F. van Ryhovelaan | ||
Gent, Dracenastraat | ||
Gent, Veronicastraat | ||
Gent, R. van Ryhovelaan | ||
Gent, Blaisantvest | ||
Gent, Biervlietstraat | ||
Gent, Gasmeterlaan | ||
Gent, Wondelgembrug | ||
Gent, Verbindingsbrug | ||
Gent, J. Guislainstraat | ||
Gent, Magnoliastraat | ||
Gent, Fuchsiastraat | ||
Gent, Van Beverenplein |
Geschiedenis
Op 7 april 2013 werd de route uitgebreid met een traject naar het AZ Sint-Lucas.
Op 6 november 2016 werd tramlijn 21 vanaf Zwijnaardebrug verlengd naar Zwijnaarde.
Om die reden werd lijn 5 ingekort tot Nieuw Gent.
Het traject naar AZ Sint-Lucas verviel voor lijn 5, maar werd overgenomen door de nieuwe lijn 8 welke vanaf Arteveldepark via Zuid en Sint-Jacobs naar AZ Sint-Lucas rijdt.
Lijn 5 en lijn 8 kregen beide een frequentie van eens per 15 minuten op werkdagen overdag en eens per 20 minuten op andere tijden, zodat tussen de haltes Burggravenlaan en Fratersplein een dubbele frequentie ontstond.