Lijn 33 Arnhem Centraal Station - Nijmegen Centraal Station
Buslijn 33 | |
Vervoerder(s) | Breng |
Concessie | Arnhem Nijmegen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | MAN Lion's City CNG |
Rijdt sinds | 29 augustus 2010 |
Voorganger(s) | 32, 33 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1-2x/uur (zomer) |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 33 is een buslijn die vanaf station Arnhem Centraal via Huissen, Angeren, Doornenburg, Gendt, Haalderen, Bemmel, Doornik en Lent naar station Nijmegen rijdt.
Dienstregeling
- De spitstoevoegers op lijn 33 worden alleen in de spitsrichting tussen Huissen en Arnhem gereden: in de ochtendspits naar Arnhem en in de middagspits naar Huissen. Hierdoor ontstaat een frequentie van viermaal per uur in plaats van tweemaal per uur.
- Op zaterdagen tijdens de schoolvakanties in de zomer rijdt lijn 33 slechts eenmaal per uur tussen Huissen en Nijmegen.
Route
Halte | ||
Arnhem, Centraal Station | ||
Arnhem, Willemsplein | ||
Arnhem, Velperplein | ||
Arnhem, Schouwburg | ||
Arnhem, Airborneplein | ||
Arnhem, De Monchyplein | ||
Arnhem, Groene Weide | ||
Arnhem, Visserslaan | ||
Arnhem, Biezenlaan | ||
Arnhem, Stadswaardenlaan | ||
Arnhem, Immerloo | ||
Arnhem, Oude Huissenseweg | ||
Huissen, Grevenveld | ||
Huissen, Nielant | ||
Huissen, Heirweg | ||
Huissen, Bredestraat | ||
Huissen, Langekerkstraat | ||
Huissen, Stadswal | ||
Huissen, Binnenveld | ||
Huissen, Valom | ||
Huissen, Polseweg | ||
Angeren, Geldersch Oord | ||
Angeren, Kamervoort | ||
Angeren, Borgers | ||
Angeren, Molenstraat | ||
Angeren, Sterrenberg | ||
Angeren, Boerenhoek | ||
Doornenburg, Stenen Palen | ||
Doornenburg, De Linge | ||
Doornenburg, Krakkedel | ||
Doornenburg, De Woerd | ||
Doornenburg, Rijnstraat | ||
Doornenburg, Van Kol | ||
Doornenburg, Blauwe Hoek | ||
Gendt, Molenstraat | ||
Gendt, Olyhorststraat | ||
Gendt, Kapelstraat | ||
Gendt, Dwarsakker | ||
Gendt, Julianaplein | ||
Gendt, Markt | ||
Gendt, Baron van Gendtlaan | ||
Gendt, Kommerdijk | ||
Gendt, Kruisstraat | ||
Gendt, Industrieterrein | ||
Haalderen, Groenestraat | ||
Haalderen, Kolkweg | ||
Haalderen, Kerk | ||
Haalderen, Lage Zandsestraat | ||
Haalderen, De Essenpas | ||
Bemmel, Papenstraat | ||
Bemmel, Oostervelden | ||
Bemmel, Klappenburgstraat | ||
Bemmel, Sportlaan | ||
Bemmel, Gemeentehuis | ||
Bemmel, Molenwei | ||
Bemmel, Vossenhol | ||
Bemmel, De Pas | ||
Doornik, Het Nevelveld | ||
Doornik, Zandsepad | ||
Doornik, Doornik | ||
Doornik, Bekkersland | ||
Lent, Turennesingel | ||
Lent, Petuniastraat | ||
Lent, Lentseveld | ||
Lent, Station Nijmegen Lent Laauwikstraat | ||
Lent, Veur Lent | ||
Nijmegen, Hunnerpark | ||
Nijmegen, Valkhof | ||
Nijmegen, Waalkade | ||
Nijmegen, Joris Ivensplein | ||
Nijmegen, Centraal Station |
Geschiedenis lijn 33
Tot en met 28 augustus 2010 reed lijn 33 te Nijmegen nog door naar Heyendaal. Dit traject werd overgenomen door lijn 300. Lijn 33 nam delen van de route van de oude lijn 32 over. In de ochtendspits werd de frequentie tussen Arnhem en Huissen opgevoerd tot achtmaal per uur om reizigers te Arnhem Zuid te compenseren voor het wegvallen van lijn 32 en het feit dat z'n opvolger, lijn 300, niet bij alle haltes stopt.
Op 12 december 2011 is lijn 33 een lichtelijk gewijzigde route gaan rijden tussen Malburgen-Oost in Arnhem en Huissen. De haltes Arnhem, Eimerssingel en Huissen, Oude Huissenseweg werden toegevoegd. De frequentie in de ochtendspits tussen Huissen en Arnhem ging weer terug naar viermaal per uur.
Op 20 oktober 2013 is de halte Laauwikstraat te Lent vernoemd tot station Nijmegen Lent. Per 17 augustus 2014 ging lijn 33 in Nijmegen via de Waalkade rijden.
Vanaf 13 december 2015 ging lijn 33 stoppen bij de nieuwe halte Veur Lent. Per 24 juli 2016 rijdt lijn 33 op zaterdagen tijdens de schoolvakanties in de zomer nog maar eenmaal per uur tussen de halte Valom te Huissen en station Nijmegen.
Route centrum Nijmegen t/m 16 augustus 2014
Oorspronkelijk reed lijn 33 in Nijmegen via de Burchtstraat in plaats van de Waalkade. De Burchtstraat was om maandagen en zaterdagen tot acht uur 's avonds onbegaanbaar vanwege de markt. Daarom werden diverse marktroutes bereden. Oorspronkelijk reed lijn 33 op marktdagen via de Waalkade maar toen deze onbegaanbaar werd tot 2 juni 2013 via het Hertogplein en de Nassausingel gereden. Vanaf deze datum werd geheel via de Singels gereden.
Hieronder de oorspronkelijke route van lijn 33 door het centrum van Nijmegen en de marktroute die vanaf 2 juni 2013 werd gereden:
Halte | ||
Lent, Station Nijmegen Lent | ||
Nijmegen, Hunnerpark | ||
Nijmegen, Valkhof | ||
Nijmegen, Burchtstraat | ||
Nijmegen, Plein 1944 | ||
Nijmegen, Smetiusstraat | ||
Nijmegen, Sint Canisiussingel | ||
Nijmegen, Nassausingel | ||
Nijmegen, Centraal Station |
De voormalige marktroute via het Hertogplein en de Nassausingel:
Halte | ||
Lent, Laauwikstraat | ||
Nijmegen, Hunnerpark | ||
Nijmegen, Valkhof | ||
Nijmegen, Hertogplein | ||
Nijmegen, Nassausingel | ||
Nijmegen, Centraal Station |
Voorgangers lijn 33
Het traject tussen Arnhem en Nijmegen via Doornenburg, Gendt en Bemmel is in het verleden lange tijd verweven geweest met het traject tussen Nijmegen en Wijchen. De volgende lijnen hebben gereden op het traject Arnhem - Nijmegen via Doornenburg, Gendt en Bemmel:
- Lijn 10 Arnhem Centraal Station - Nijmegen Centraal Station (t/m 12 april 1958)
- Lijn 33 Arnhem Centraal Station - Nijmegen Centraal Station (1958-1968) (13 april 1958 t/m 9 maart 1968)
- Lijn 33 Arnhem Centraal Station - Nijmegen Centraal Station (1968-1978) (10 maart 1968 t/m 2 december 1978)
- Lijn 33 Arnhem Centraal Station - Nijmegen Centraal Station (1978-1992) (3 december 1978 t/m 5 september 1992)
- Lijn 86 Druten 't Koekoeksnest - Doornenburg Van Kol (27 mei 1990 t/m 5 september 1992)
- Lijn 33 Arnhem Centraal Station - Bemmel De Pas (6 september 1992 t/m 1 juni 1996, samen met lijn 3)
- Lijn 3 Wijchen Randweg Noord - Doornenburg Rijnstraat (6 september 1992 t/m 1 juni 1996, samen met lijn 33)
- Lijn 13 Wijchen Randweg Noord - Doornenburg Rijnstraat (23 mei 1993 t/m 29 mei 1994)
- Lijn 33 Arnhem Centraal Station - Nijmegen Centraal Station (1996-2000) (2 juni 1996 t/m 27 mei 2000)
- Lijn 33 Arnhem Centraal Station - Wijchen Randweg Noord (28 mei 2000 t/m 4 januari 2003)
- Lijn 33 Arnhem Centraal Station - Nijmegen Centraal Station (2003-2004) (5 januari 2003 t/m 11 december 2004)
- Lijn 33 Arnhem Centraal Station - Nijmegen Centraal Station (2004-2009) (12 december 2004 t/m 12 december 2009)
- Lijn 33 Arnhem Centraal Station - Nijmegen Heyendaal (13 december 2009 t/m 28 augustus 2010)
- Lijn 33 Arnhem Centraal Station - Nijmegen Centraal Station (vanaf 29 augustus 2010)