Lijn 10 Dordrecht, Centraal Station - P-Energiehuis
Buslijn 10 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | DAV-gebied |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Dordrecht |
Materieel | Rošero Zero First, Irisbus GX127 |
Rijdt sinds | 6 januari 2013 t/m 8 december 2018 |
Voorganger(s) | 10 |
Opvolger(s) | 10 |
Frequenties
| |
Spits | 3x/uur |
Dal | 3x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 3x/uur |
Zondag | 2-3x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 10 rijdt van het Centraal Station via de Visbrug en de Wijnstraat naar het Parkeerterrein Energiehuis, waarvandaan via Kunstmin en de Visbrug weer terug naar het station gereden wordt.
Dienstregeling
- Op zondagavond na 22:30 uur wordt deze lijn uitgevoerd als lijntaxi.
- Op zondag wordt uitsluitend tussen 12.00 en 17.00 uur 3x/uur gereden.
Route
Halte | ||
Dordrecht, Centraal Station | ||
↓ | Dordrecht, Centrum | |
Dordrecht, Sarisgang | ||
Dordrecht, Visbrug | ||
Dordrecht, Scheffersplein | ||
Dordrecht, Nieuwbrug | ||
Dordrecht, Gerechtsgebouw | ||
Dordrecht, Sint Jorisbrug | ||
Dordrecht, Kunstmin | ||
Dordrecht, Hallincqlaan | ||
Dordrecht, Mattensteiger | ||
Dordrecht, Groothoofd | ||
Dordrecht, Merwekade | ||
Dordrecht, Papendrechtse Veer | ||
Dordrecht, Kromhout | ||
Dordrecht, Biesboschstraat | ||
Dordrecht, P - Energiehuis | ||
Geschiedenis
Per 6 januari 2013 wijzigde de route in de richting station. In plaats van dezelfde route in beide richtingen tussen Nieuwbrug en P-Energiehuis werd voortaan vanaf P-Energiehuis via de Groenedijk, Hallinqlaan, Sint Jorisweg, Steegoversloot en Voorstraat naar de Nieuwbrug gereden.
Halte | ||
Dordrecht, Centrum | ||
Dordrecht, Stadskantoor | ||
Dordrecht, Voorstraat | ||
Dordrecht, Grote Kerk | ||
Dordrecht, Stadhuis | ||
Dordrecht, Visbrug |
Op 14 december 2014 werd de route ingekort en verviel het trajectdeel vanaf halte Centrum via de Grote Kerk naar halte Visbrug. In plaats daarvan werd voortaan via het Bagijnhof gereden. Ook ging de frequentie op zaterdagmiddag omlaag naar 3x/uur. Sinds 23 augustus 2016 is de frequentie op zondagmiddag verhoogd naar 3x/uur.
Met ingang van 9 december 2018 nam Qbuzz het vervoer in het Drechtsteden, Molenlanden en Gorinchem gebied van Arriva over. Lijn 10 bleef qua route in de binnenstad ongewijzigd, maar werd uitgebreid met de route van lijn 8 en 9 naar de Krabbepolder en Dordtse Kil. Op tijden dat niet naar Dordtse Kil werd gereden werd lijn 10 verlengt naar P+R Weeskinderendijk.
In de ochtendspits en brede avondspits werd de frequentie tussen P-Energiehuis en P+R Weeskinderendijk verhoogd van 3x/uur naar 4x/uur, terwijl deze in de daluren op het binnenstadstraject verlaagd werd naar 2x/uur. Op zondag tot en met vrijdag vervielen alle ritten na 22.00 uur.