Lijn 107 Gelsenkirchen Hauptbahnhof - Essen Bredeney
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 11 jan 2018 om 11:36
Let op! Deze pagina over niet-Nederlands openbaar vervoer is mogelijk niet actueel. Raadpleeg de website van de vervoerder voor de meest recente informatie.
Tramlijn 107 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | Ruhrbahn, BOGESTRA |
Concessie | VRR |
Lijnsoort | Tram |
Stadsdienst | Essen |
Materieel | Flexity Classic Stadtbahn M |
Frequenties
| |
Spits | 3-12x/uur |
Dal | 0-9x/uur |
Avond | 0-4x/uur |
Zaterdag | 0-4x/uur |
Zondag | 0-4x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 107 rijdt van Gelsenkirchen Hauptbahnhof via Gelsenkirchen Feldmark, Essen Katernberg, Essen Zollverein en Essen Hauptbahnhof naar Essen Bredeney.
Dienstregeling
- Deze lijn bestaat uit twee elkaar overlappende lijnen, namelijk Gelsenkirchen Hauptbahnhof - Essen Hauptbahnhof en Essen Katernberg - Essen Bredeney. Eerstgenoemde lijn wordt in principe met lagevloermaterieel gereden, bij laatstgenoemde is dat niet mogelijk omdat de stations tussen Essen Hauptbahnhof en Essen Florastraße alleen hoge perrons hebben.
- In de ochtendspits wordt 3x/uur gereden tussen Gelsenkirchen Hauptbahnhof en Essen Hauptbahnhof, 3x/uur tussen Hanielstraße en Essen Hauptbahnhof en 6x/uur tussen Abzweig Katernberg en Bredeney.
- Tussen 8:00 en 12:00 uur vervallen de ritten tussen Abzweig Katernberg en Bredeney. Er wordt dan dus niet tussen Essen Hauptbahnhof en Bredeney gereden.
- Vanaf 12:00 uur en in de middagspits wordt 3x/uur gereden tussen Gelsenkirchen Hauptbahnhof en Essen Hauptbahnhof, 3x/uur tussen Hanielstraße en Essen Hauptbahnhof en 3x/uur tussen Abzweig Katernberg en Bredeney. In de vakantieperioden worden de ritten tussen Abzweig Katernberg en Bredeney ingekort tot het traject tussen Viehofer Platz en Bredeney.
- Doordeweeks tussen 18:00 en 21:00 uur en in het weekend wordt 2x/uur gereden tussen Gelsenkirchen Hauptbahnhof en Essen Hauptbahnhof en 2x/uur tussen Hanielstraße en Essen Hauptbahnhof. Er wordt dan dus niet tussen Essen Hauptbahnhof en Bredeney gereden.
- Na 21:00 uur wordt alleen 2x/uur gereden tussen Gelsenkirchen Hauptbahnhof en Essen Hauptbahnhof.
Route
Halte | ||
Gelsenkirchen, Hauptbahnhof | ||
Gelsenkirchen, Heinrich König Platz | ||
Gelsenkirchen, Musiktheater | ||
Gelsenkirchen, Overwegstraße | ||
Gelsenkirchen, Feldmarkstraße | ||
Gelsenkirchen, Holbeinstraße | ||
Gelsenkirchen, Hans Böckler Allee | ||
Gelsenkirchen, Fürstinnenstraße | ||
Gelsenkirchen, Revierpark Nienhausen | ||
Gelsenkirchen, Trabrennbahn | ||
Essen, Triple Z | ||
Essen, Hanielstraße | ||
Essen, Katernberger Markt | ||
Essen, Zollverein Nord Bahnhof | ||
Essen, Abzweig Katernberg | ||
Essen, Zollverein | ||
Essen, Kapitelwiese | ||
Essen, Nikolausstraße | ||
Essen, Ernestinenstraße | ||
Essen, Krankenhaus Stoppenberg | ||
Essen, Herbertshof | ||
Essen, Herzogstraße | ||
Essen, Am Freistein | ||
Essen, Viehofer Platz | ||
Essen, Rathaus Essen | ||
Essen, Hauptbahnhof | ||
Essen, Philharmonie | ||
Essen, Rüttenscheider Stern | ||
Essen, Martinstraße | ||
Essen, Florastraße | ||
Essen, Alfredusbad | ||
Essen, Kruppallee | ||
Essen, Frankenstraße | ||
Essen, Bredeney |
Geschiedenis
Op 1 september 2017 trad de fusie tussen de stadsvervoerders van Mülheim (MVG) en Essen (EVAG) tot de Ruhrbahn in werking. De naam Ruhrbahn verscheen vanaf dat moment steeds meer in het straatbeeld.
Categorieën:
- Verouderde buitenlandse lijnen
- Buitenlandse lijn 107
- Buitenlandse tramlijnen
- Concessie VRR
- Lijn in Duitsland
- Stadsdienst Essen
- Plaats Gelsenkirchen
- Station Gelsenkirchen Hbf
- Gelsenkirchen Musiktheater
- Plaats Essen (D)
- Station Essen Zollverein Nord
- Station Essen Hbf
- Essen Philharmonie
- Essen Rüttenscheider Stern (U)
- Essen Martinstraße