Lijn 123 Purmerend Tramplein - Beverwijk Station
Voormalige buslijn 123 | |
Vervoerder(s) | NZH |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Den Oudsten MB200, Den Oudsten B86 |
Periode | 31 mei 1981 t/m ... |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/2 uur (tot 21.30) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Lijn 123 reed van Purmerend via Wormer, Wormerveer, Krommenie en Assendelft naar Beverwijk.
Tussen Purmerend en Wormer Oost werd op maandag t/m zaterdag overdag altijd maar 1x per 2 uur gereden.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Purmerend, Tramplein | ||
Neck, Neckerbrug | ||
Jisp, Boerderij Langenberg | ||
Jisp, Boerderij Muis | ||
Jisp, 't Wuiver | ||
Wormer, Keerlus Wormer-Oost | ||
Wormer, Mariastraat | ||
Wormer, Eendrachtstraat | ||
Wormer, Nieuweweg | ||
Wormerveer, Station | ||
Krommenie, Station | ||
Assendelft, Bruggeman | ||
Assendelft, Gemeentehuis | ||
Assendelft, School | ||
Assendelft, Zuideinde | ||
Wijkermeer, Vuurlinie | ||
Wijkermeer, Fort | ||
Wijkermeer, Parallelweg | ||
Beverwijk, Station |
Geschiedenis
Op 31 mei 1981 werd de oude lijn 101 vernummerd naar 123. De bus ging op maandag t/m vrijdag overdag en zaterdagmiddag 1x/uur rijden tussen Beverwijk en Wormer Oost en vanaf daar 1x per 2 uur verder naar Purmerend. Op zaterdagochtend en zondag de gehele dag werd slechts 1x per 2 uur het hele traject gereden.