Wijzigingen

Ga naar: navigatie, zoeken

OV-chipkaart

87 bytes toegevoegd, 7 jan 2011 16:05
Trein
NS heeft voor de treinen geen basistarief, net als bij papieren treinkaartjes wordt de prijs berekend volgens het aantal [[tariefeenheid|tariefeenheden]]. Bij een overstap op een andere NS-trein hoeft niet uit- en ingecheckt te worden, dit is alleen nodig wanneer men via een omweg reist of bij een overstap naar een andere vervoerder<ref name=reisregelsNS">[http://www.ns.nl/cs/Satellite/reizigers/ov-chipkaart/reisregels-en-bescherming#reisregels-id Reisregels NS]</ref>.
Bij NS zijn er verschillende instaptarieven: € 20,- bij een anonieme chipkaart en € 10,- bij een persoonlijke chipkaart<ref name="nsinstap">Trouw (14-01-2009) NS: instaptarief OV-chipkaart twintig euro: http://www.trouw.nl/nieuws/nederland/article1958726.ece/NS__instaptarief_OV-chipkaart_twintig_euro.html</ref>. Reizen met een OV-chipkaart op treintrajecten is inmiddels ook mogelijk bij Veolia in Limburg.
Reizen op saldo is nog niet mogelijk met treinen van andere vervoerders. Het is nog niet bekend welke tarieven Arriva, Connexxion, en Syntus en Veolia zullen hanteren voor de OV-chipkaart in de trein. Voor een treinreis deels met NS-treinen, deels met treinen van andere vervoerders wordt vooralsnog aangeraden een los treinkaartje te kopen.
== Implementatie ==
1.644
bewerkingen

Navigatiemenu