Lijn 61 Vilvoorde Station - Londerzeel Station
Buslijn 61 in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Vervoerregio | Vlaamse Rand |
Lijnsoort | Streekbus |
Lijnkleur | 61 |
Materieel | VDL Citea SLE-120 Hybrid, Scania Citywide LE |
Rijdt sinds | 6 januari 2024 |
Voorganger(s) | 261 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur (tot 21:55) |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 61 rijdt van Vilvoorde via Grimbergen, Humbeek, Nieuwenrode en Wolvertem naar Londerzeel.
Dienstregeling
- In de ochtendspits tweemaal, rond het middaguur tweemaal en in de middagspits driemaal wordt in beide richtingen van/naar Malderen gereden.
Route
Halte | ||
Vilvoorde, Station | ||
Vilvoorde, Heldenplein | ||
Vilvoorde, Kassei | ||
Vilvoorde, Oude Vaartbrug | ||
Grimbergen, Borght | ||
Grimbergen, Kluizenberg | ||
Grimbergen, Nieuw Kwartier | ||
Grimbergen, Maelbeek | ||
Grimbergen, Vliegplein | ||
Grimbergen, Lintkasteelstraat | ||
Humbeek, Plaskie | ||
Humbeek, Slikkestraat | ||
Humbeek, Kapel | ||
Humbeek, Benedestraat | ||
Humbeek, Langstraatje | ||
Humbeek, Hof ter Wildelaan | ||
Humbeek, Voordestraat | ||
Nieuwenrode, Meiselaan | ||
Nieuwenrode, Dorp | ||
Nieuwenrode, Nieuwenrodestraat | ||
Wolvertem, Nerom | ||
Wolvertem, Grotenbosweg | ||
Wolvertem, Westrode Kerk | ||
Wolvertem, In Robroek | ||
Londerzeel, Kerkhofstraat/A12 | ||
Londerzeel, Acacialaan | ||
Londerzeel, Rustoord | ||
Londerzeel, Brandweer | ||
Londerzeel, Lode Meeusplein | ||
Londerzeel, Chrysantenlaan | ||
Londerzeel, Station | ||
Londerzeel, Klein Holland | ||
Londerzeel, Blauwenhoek | ||
Londerzeel, Topmolen | ||
Londerzeel, Sint-Jozef | ||
Londerzeel, Koeisteert | ||
Londerzeel, Bloemstraat | ||
Londerzeel, Bessembaan | ||
Londerzeel, Zwaantje | ||
Malderen, Broekstraat | ||
Malderen, Garage | ||
Malderen, Dorp |
Geschiedenis
Op 6 januari 2024 werd de derde fase van het 'Nieuwe net' uitgerold bij De Lijn. De bestaande lijn 261 (Vilvoorde - Londerzeel) werd vernummerd naar lijn 61. Voorts gingen tijdens de spitsuren enkele ritten verder rijden van Londerzeel naar Malderen, om daarmee een gedeeltelijke vervanging te bieden voor de drukke ritten van lijn 251, die per dezelfde datum opgeheven werd. Tussen Vilvoorde en Londerzeel bleven de route en dienstregeling verder ongewijzigd, maar kwamen de ritten op zaterdag te vervallen vanwege de geringere passagiersaantallen.