Lijn SB87 Viersen Busbahnhof - Nettetal Lobberich Doerkesplatz
Snelbuslijn SB87 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | DB Rheinlandbussub, NEW VIEsub |
Verkeersverbond | VRR |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | MAN Lion's City Mercedes-Benz Citaro Solaris Urbino Scania Citywide Setra S 415 LE Business Setra S 415 NF |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond (werkdagen) | 1x/uur (tot 20:00) |
Zaterdag | 0-1x/uur |
Zaterdagavond | 0-1x/(2) uur |
Zondag | 0-1x/uur |
Zondagavond | 0-1x/uur (tot 21:00) |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn SB87 rijdt van Viersen Stadtmitte via Willich Anrath, Tönisvorst Vorst, Kempen Stadtmitte en Grefrath Ortsmitte naar Nettetal Lobberich.
Dienstregeling
- In de ochtendspits rijdt één extra rit van Anrath Kirche via de halte Furthstraße naar Kempen Bahnhof, rijden twee extra ritten van Kempen Bahnhof naar Viersen Busbahnhof en rijdt één extra rit van Lobberich Doerkesplatz naar Kempen Bahnhof.
- In het weekend wordt er alleen gereden tussen Anrath Kirche en Kempen Bahnhof. Op zaterdag wordt de frequentie na circa 21:00 uur verlaagd van 1x/uur naar 1x/2 uur.
Route
Halte | ||
Viersen, Busbahnhof | ||
Willich, Anrath Kirche | ||
Willich, Lerchenfeldstraße | ||
Willich, Gietherstraße | ||
Willich, Furthstraße | ||
Willich, Anrath Bahnhof | ||
Tönisvorst, Vorst Kapellchen | ||
Tönisvorst, Lindenallee | ||
Tönisvorst, Abzweig Hahnenweide | ||
Tönisvorst, Schmitzheide | ||
Tönisvorst, Stiegerheide | ||
Kempen, Rosenstraße | ||
Kempen, Oedter Straße | ||
Kempen, Hessenring | ||
Kempen, Viehmarkt | ||
Kempen, Amtsgericht | ||
Kempen, Am Gymnasium | ||
Kempen, Bahnhof | ||
Kempen, Am Gymnasium | ||
Kempen, Mühlentor | ||
Kempen, Viehmarkt | ||
Kempen, Amtsgericht | ||
Grefrath, Grefrather Straße | ||
Grefrath, Bergerplatz | ||
Grefrath, Bahnstraße | ||
Nettetal, Pastor-Schmidt-Straße | ||
Nettetal, Lobberich Doerkesplatz |
Geschiedenis
Op 15 juli 2018 vervielen er enkele haltes op de route om zo de snelbusfunctie van deze lijn beter te benadrukken. De volgende haltes kwamen te vervallen: Meisfeldstraße, Anrath Post, Berschel, Sankt Töniser Straße, Sankt Peter en Lommet. Tevens ging de ochtendspitsrit van Anrath naar Kempen via de haltes Gietherstraße und Furthstraße rijden.
Op 11 juni 2023 werd de dienstregeling uitgebreid. Op zaterdag werd de frequentie pas na circa 21:00 uur in plaats van 19:00 uur verlaagd van 1x/uur naar 1x/2 uur. Tegelijkertijd werd op zondag de frequentie verhoogd van 1x/2 uur naar 1x/uur. Alle ritten bleven hierbij alleen tussen Anrath Kirche en Kempen Bahnhof rijden. Tevens werd de halte Bahnstraße aan de route toegevoegd.