Lijn 5 Nijmegen Station Dukenburg - Berg en Dal
Voormalige buslijn 5 | |
Vervoerder(s) | CVD |
Regio | Arnhem Nijmegen |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Nijmegen |
Materieel | Onbekend |
Periode | t/m 5 september 1992 |
Voorganger(s) | Onbekend |
Opvolger(s) | 6 |
Frequenties
| |
Spits | 3x/uur |
Dal | 3x/uur |
Avond | 1x/40 min. |
Zaterdag | 3x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 5 reed van Nijmegen Dukenburg via Heyendaal en station Nijmegen naar Berg en Dal.
Dienstregeling
- Tussen station Dukenburg en de Burchtstraat vormden lijn 5 en lijn 6 een gezamenlijke dienst.
- In de zomerdienstregeling reed lijn 5 door naar het Afrikamuseum en Heilig Landstichting. Berg en Dal werd richting Heilig Landstichting niet aangedaan.
- Op maandagen werd tot 20:00 uur niet via de Burchtstraat gereden in verband met de weekmarkt.
Route
Halte | ||
Nijmegen, Station Dukenburg | ||
Nijmegen, Zwanenveld 11e straat | ||
Nijmegen, Zwanenveld 12e straat | ||
Nijmegen, Lankforst 16e straat | ||
Nijmegen, Lankforst 14e straat | ||
Nijmegen, Malvert 50e straat | ||
Nijmegen, Malvert/Aldenhof | ||
Nijmegen, De Doekenborg | ||
Nijmegen, Van Boetbergweg | ||
Nijmegen, Hatert Centrum | ||
Nijmegen, Mollenhutseweg | ||
Nijmegen, Tandheelkundige Kliniek | ||
Nijmegen, Radboudziekenhuis | ||
Nijmegen, CWZ | ||
Nijmegen, Archipelstraat | ||
Nijmegen, Centraal Station | ||
Nijmegen, Smetiusstraat | ||
Nijmegen, Plein 1944 | ||
Nijmegen, Burchtstraat | ||
Nijmegen, Meester Franckenstraat | ||
Nijmegen, Van Nispenstraat | ||
Nijmegen, Mesdagstraat | ||
Nijmegen, Tooropstraat | ||
Nijmegen, Kwakkenbergweg | ||
Nijmegen, Sophiaweg | ||
Nijmegen, Vijverweg | ||
Berg en Dal, Rust Wat | ||
Berg en Dal, De Meerberg | ||
Berg en Dal, De Uilenput | ||
Berg en Dal, Berg en Dal | ||
Berg en Dal, Afrika Museum | ||
Berg en Dal, Heilig Landstichting |
Geschiedenis
In de dienstregeling 1985/1986 reed lijn 5 van Station Dukenburg tot en met de Burchtstraat dezelfde route als lijn 6, welke daarna doorreed naar Beek.
Van maandag tot en met zaterdag overdag reden lijn 5 en 6 ieder om de twintig minuten en vormden samen een tienminutendienst op het gezamenlijke traject. Op zondag reden lijn 5 en 6 elk half uur en samen in een kwartierdienst en in de avonduren reden beide lijnen elke veertig minuten en vormden samen een twintigminutendienst. Op maandagen reden lijn 5 en 6 tot half acht 's avonds niet via de Burchtstraat in verband met de weekmarkt.
Vanaf de dienstregeling 1988/1989 ging lijn 5 in de zomerdienstregeling overdag doorrijden naar het Afrikamuseum en Heilig Landstichting.
Vanaf de dienstregeling 1991/1992 werd Berg en Dal in de zomerdienstregeling overgeslagen door de ritten naar Heilig Landstichting; Berg en Dal werd dan op de terugweg bediend.
Per 6 september 1992 werd lijn 5 opgeheven en geïntegreerd in lijn 6. Lijn 6 reed voortaan via Berg en Dal naar Beek. De route via Heilig Landstichting verviel. Onder lijn 5 ging de voormalige streeklijn 84 rijden.