Lijn 23 Namur Gare des Autobus - Velaine-sur-Sambre Aux Combattants
Voormalige buslijn 23 in België | |
Vervoerder(s) | TEC |
Bassin de Mobilité | Namur |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Solaris Urbino Hybrid |
Periode | ... t/m 31 juli 2023 |
Opvolger(s) | 23, 23b, 721 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur + diverse schoolritten |
Dal (vakantie) | 1x/uur |
Avond (werkdagen) | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 0-1x/uur |
Zondagavond | reed niet |
Lijn 23 reed van Namur via Saint-Servais, Belgrade, Flawinne, Suarlée, Temploux, Spy en Jemeppe naar Velaine-sur-Sambre.
Dienstregeling
- In Velaine-sur-Sambre werd een lusvormige route gereden. Ritten die meteen doorreden eindigden (op papier) bij de halte Ecole. Ritten die niet meteen doorreden eindigden op de halte Aux Combattants.
- Tusssen Namur en Belgrade was lokaal vervoer verboden; richting Velaine mocht alleen ingestapt worden en richting Namur alleen uitgestapt worden.
Route
NB 1: onderstaande varianten betroffen alle weekendvarianten. Op weekdagen waren nog diverse afwijkingen (voor de schoolritten).
NB 2: Het voormalige station Jemeppe-Froidmont werd op weekdagen aangedaan.
Halte | ||
Namur, Gare des Autobus | ||
Namur, Place de la Station - Coupole | ||
Namur, Omalius | ||
Namur, Avenue des Croix du Feu | ||
Namur, Avenue des Combattants | ||
Saint-Servais, Collège | ||
Saint-Servais, Polyclinique | ||
Saint-Servais, Rue Hicguet | ||
Saint-Servais, Pont des Français | ||
Saint-Servais, Cimetière de Namur | ||
Belgrade, Rue des Champs | ||
Belgrade, Rue des Renoncules | ||
Belgrade, Contrôle technique | ||
Belgrade, Avenue J. Pochet | ||
Flawinne, La drève | ||
Flawinne, Les lauriers | ||
Flawinne, Jaumaux | ||
Flawinne, Superconfex | ||
Suarlée, Marronnier | ||
Suarlée, ITCAA | ||
Suarlée, Chemin de Moustier | ||
Temploux, Fond Dramois | ||
Temploux, Rue des Comognes | ||
Temploux, Rue Clément | ||
Temploux, Carrefour St-Antoine | ||
Temploux, Rue lieutenant Maniette | ||
Temploux, Place communale | ||
Temploux, Pharmacie | ||
Temploux, Delchevalerie | ||
Les Isnes, Pont | ||
Les Isnes, Chapelle | ||
Les Isnes, Place de la victoire | ||
Les Isnes, Eglise | ||
Les Isnes, Place de la victoire | ||
Les Isnes, Chapelle | ||
Les Isnes, Pont | ||
Les Isnes, Place les Dames | ||
Les Isnes, Vieux Saucin | ||
Temploux, Village | ||
Temploux, Saussin | ||
Temploux, Cimetière | ||
Temploux, Ferme Goffaux | ||
Spy, Rue des Hirondelles | ||
Spy, Rue de Soye | ||
Spy, Rue Sauvenière | ||
Spy, Rue des Pirettes | ||
Spy, Rue de Namur | ||
Spy, Rue Bas de la place | ||
Spy, Zoning | ||
Spy, Rue du Château | ||
Spy, Rue de Floreffe | ||
Spy, Vieille place | ||
Spy, Rue Chistrée | ||
Spy, Rue Lambert | ||
Spy, Chaufour | ||
Spy, Mégornot | ||
Onoz, Gare | ||
Jemeppe, Route de Fayat | ||
Jemeppe, Café potier | ||
Jemeppe, Les Termes | ||
Velaine-Sur-Sambre, Prahy | ||
Velaine-Sur-Sambre, Route de Balâtre | ||
Velaine-Sur-Sambre, Gare vicinale | ||
Velaine-Sur-Sambre, Aux Combattants | ||
Velaine-Sur-Sambre, Place de l'Eglise | ||
Velaine-Sur-Sambre, Rue Destrée | ||
Velaine-Sur-Sambre, Chapelle St-Antoine | ||
Velaine-Sur-Sambre, Jeanmart | ||
Velaine-Sur-Sambre, Hurlevent | ||
Velaine-Sur-Sambre, Ecole | ||
Velaine-Sur-Sambre, Hurlevent | ||
Velaine-Sur-Sambre, Jeanmart | ||
Velaine-Sur-Sambre, Chapelle St-Antoine | ||
Velaine-Sur-Sambre, Rue Destrée | ||
Velaine-Sur-Sambre, Place de l'Eglise | ||
Velaine-Sur-Sambre, Aux Combattants |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan, maar in elk geval voor 1991.
De dienstregeling was toen grofweg hetzelfde, hetzij dat de ritten naar Les Isnes onder het aparte lijnnummer 23/ reden.
Op 1 maart 2023 werd het nieuwe busstation bij station Namur in gebruik genomen, welke bovenop het stationsgebouw gebouwd was; de aparte in- en uitstaphaltes op straatniveau kwamen tegelijkertijd te vervallen. Met deze ingebruikname wijzigden de vertrek- en aankomsttijden lichtjes.
Op 1 augustus 2023 werd in de regio Basse-Sambre de eerste aanzet gegeven voor een volledige netreconstructie. Op deze datum werd deze lijn gesplitst in twee nieuwe buslijnen. Onder hetzelfde lijnnummer bleef een buslijn rijden tussen Namur en Spy die via een directe route ging rijden en met een regelmatige bediening. De nieuwe lijn 23b neemt tegelijkertijd de lokale bediening In Temploux over en fungeert als voorstadslijn. De bediening van Les Isnes bleef behouden door middel van enkele functionele ritten, maar nu onder het nieuwe lijnnummer 721. Door deze lijn te splitsen kan een eenduidigere dienstregeling worden geboden met dito routes, zonder diverse varianten.