Lijn U79 Düsseldorf Universität Ost - Duisburg Meiderich Bahnhof
Let op! Deze pagina over niet-Nederlands openbaar vervoer is mogelijk niet actueel. Raadpleeg de website van de vervoerder voor de meest recente informatie.
Metrolijn U79 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | Rheinbahn, DVG |
Concessie | VRR |
Lijnsoort | Metro |
Lijnlogo | |
Materieel | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 6x/uur |
Spits (vakantie) | 3-6x/uur |
Dal | 4-6x/uur |
Dal (vakantie) | 3-6x/uur |
Avond | 0-6x/uur (ma-vr) 0-4x/uur (za-zo) |
Nacht | 0-2x/uur (vr-za) |
Zaterdag | 0-4x/uur |
Zondag | 0-4x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn U79 rijdt van Düsseldorf Universität via Düsseldorf Hauptbahnhof, Kaiserswerth en Duisburg Hauptbahnhof en Duisburg Meiderich.
Dienstregeling
- De lijn wordt geëxploiteerd door de Düsseldorfse stadsvervoerder Rheinbahn. De ritten die binnen Duisburg blijven worden door de Duisburgse vervoerder DVG uitgebaat.
- In de daluren wordt 6x/uur gereden tussen Düsseldorf Universität en Wittlaer en 4x/uur tussen Wittlaer en Duisburg Meiderich .
- In de doordeweekse avonduren wordt tot 20:00 uur 6x/uur gereden tussen Düsseldorf Hauptbahnhof en Duisburg Meiderich. Daarna wordt 4x/uur gereden tussen Düsseldorf Hbf en Wittlaer en 2x/uur tussenWittlear en Duisburg Duissern (dit is tevens de weekend avonddienstregeling).
- 's Nachts wordt er 2x/uur gereden tussen Düsseldorf Hbf en Wittlaer.
- Op zaterdag wordt 4x/uur gereden tussen Düsseldorf Hbf en Duisburg Duissern en 2x/uur verder naar Duisburg Meiderich.
- Op zondag wordt 4x/uur gereden tussen Düsseldorf Hbf en Wittlaer en 2x/uur verder naar Duisburg Meiderich.
- In de vakanties wordt doordeweeks slechts 3x/uur gereden tussen Düsseldorf Universität en Hauptbahnhof.
- Op verschillende tijdstippen zijn er extra korte ritten in Duisburg.
Route
Halte | ||
Düsseldorf, Universität Ost/Botanischer Garten | ||
Düsseldorf, Südpark | ||
Düsseldorf, Werstener Dorfstraße | ||
Düsseldorf, Provinzialplatz | ||
Düsseldorf, Kaiserlauterner Straße | ||
Düsseldorf, Oberbilk | ||
Düsseldorf, Ellerstraße | ||
Düsseldorf, Oberbilker Markt/Warschauer Straße | ||
Düsseldorf, Hauptbahnhof | ||
Düsseldorf, Oststraße | ||
Düsseldorf, Steinstraße/Königsallee | ||
Düsseldorf, Heinrich Heine Allee | ||
Düsseldorf, Nordstraße | ||
Düsseldorf, Victoriaplatz/Klever Straße | ||
Düsseldorf, Kennedydamm | ||
Düsseldorf, Golzheimer Platz | ||
Düsseldorf, Theodor Heuss Brücke | ||
Düsseldorf, Reeser Platz | ||
Düsseldorf, Nordpark/Aquazoo | ||
Düsseldorf, Messe Ost/Stockumer Kirchstraße | ||
Düsseldorf, Freiligrathplatz | ||
Lohausen, Lohausen | ||
Kaiserswerth, Alte Landstraße | ||
Kaiserswerth, Kittelbachstraße | ||
Kaiserswerth, Klemensplatz | ||
Kaiserswerth, Kalkumer Schloßallee | ||
Kaiserswerth, Am Mühlenacker | ||
Wittlaer, Wittlaer | ||
Froschenteich, Froschenteich | ||
Duisburg, Kesselsberg | ||
Duisburg, Sankt Anna Krankenhaus | ||
Duisburg, Mühlenkamp | ||
Duisburg, Sittardsberg | ||
Duisburg, Münchener Straße | ||
Duisburg, Waldfriedhof | ||
Duisburg, Im Schlenk | ||
Duisburg, Kulturstraße | ||
Duisburg, Grunewald Betriebshof | ||
Duisburg, Grunewald | ||
Duisburg, Karl Jarres Straße | ||
Duisburg, Kremerstraße | ||
Duisburg, Musfeldstraße | ||
Duisburg, Platanenhof | ||
Duisburg, Steinische Gasse | ||
Duisburg, König Heinrich Platz | ||
Duisburg, Hauptbahnhof | ||
Duisburg, Duissern | ||
Duisburg, Auf dem Damm | ||
Duisburg, Meiderich Bahnhof |
Geschiedenis
De lijn is 41 km lang en loopt grotendeels over de in 1900 geopende smalspoorlijn van Düsseldorf naar Duisburg. In 1988 is de lijn omgebouwd tot sneltram.