Lijn 7 Hulst Busstation - Axel Singelweg
Voormalige buslijn 7 | |
Vervoerder(s) | ZWN (... - 1994), ZWN-Groep (1994 - 1999), Connexxion (1999 - ...) |
Regio | Zeeuws-Vlaanderen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | rond 1980 t/m ... |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/2 uur |
Avond | 1x/2 uur (lijntaxi) |
Zaterdag | 1x/2 uur (lijntaxi) |
Zondag | 1x/2 uur (deels lijntaxi) |
Lijn 7 reed van Hulst via Sint-Jansteen, Heikant, Koewacht en Zuiddorpe naar Axel.
Route
Route buiten Hulst is niet compleet
Halte | ||
Hulst, Busstation | ||
Hulst, Zandstraat | ||
Hulst, De Blaauwe Hoeve | ||
Hulst, Zoutestraat/Liniestraat | ||
Hulst, Koolstraat | ||
Hulst, v/d Maelstedeweg | ||
Hulst, Steensedijk | ||
Sint-Jansteen, Kerk | ||
Heikant, Kerk | ||
Koewacht, Emmabaan/Nieuwstraat | ||
Koewacht, Nieuwe Molen | ||
Zuiddorpe, Kerk | ||
Axel, Crijnssenstraat | ||
Axel, Rooseveltlaan | ||
↑ | Axel, Bijlokestraat | |
Axel, Politiebureau | ||
↓ | Axel, Singelweg |
Geschiedenis
Deze lijn vindt z'n oorsprong bij de ZWN rond 1980.
In de dienstregeling 1980/1981 werd de gehele week door 1x per 2 uur rijden. Op zondag werd destijds ook via Clinge gereden als vervanging van lijn 8. Deze route kwam later te vervallen.
Op 1 november 1994 fuseerden Westnederland en ZWN tot het nieuwe ZWN-Groep. Per 28 mei 1995 kwam een eerste nieuwe dienstregeling uit onder deze nieuwe vervoerder. Deze lijn bleef echter ongewijzigd rijden.
Op 2 juni 1996 kreeg deze lijn gezelschap van de lijntaxi, deze ging de minder rendabele ritten vervangen. In de avonduren en het weekeinde ging de lijntaxi op alle ritten rijden. Tussen beide plaatsen konden reizigers op genoemde tijdstippen eventueel nog gebruik maken van lijn 1.
Vanaf 1 juni 1997 gingen de ritten op zondag tussen circa 12:00 en 21:00 weer met een grote lijnbus rijden i.p.v. de lijntaxi, vanwege de terugkerende studenten naar hun kamers. Op zondagochtend en -avond bleef de lijntaxi inzet wel bestaan en de overige tijdstippen waarop als lijntaxi werd gereden bleef verder ongewijzigd.
Op 30 mei 1999 ging de ZWN op in het nieuw ontstane Connexxion, tezamen met NZH, Oostnet en Midnet.
In de dienstregeling 1999/2000 werd in de spitsrichting een uursdienst gereden, in de tegenspitsrichting en daluren een 2-uursdienst. In de avonduren en het weekeinde werd 1x per 2 uur als lijntaxi gereden.
Voormalige route(s)
Voormalige route via Clinge
Halte | ||
Hulst, Koolstraat | ||
Clinge, Oosterweg | ||
Clinge, Gemeentehuis | ||
Sint Jansteen, Sint Jansteen |