Lijn 72 Arnhem Kronenburg - Nijmegen Heyendaal
Voormalige buslijn 72 | |
Vervoerder(s) | GSM |
Lijnsoort | sneldienst |
Materieel | Onbekend |
Periode | 2 juni 1991 t/m 4 november 1995 |
Frequenties
| |
Spits | 2x per uur |
Dal | reed niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 72 is een voormalige sneldienst van Arnhem Kronenburg naar Nijmegen Heyendaal via Elst. De bus reed van Arnhem naar Elst en verder via de A52 naar Nijmegen. Lijn 72 reed niet via de stations van Arnhem of Nijmegen. In Arnhem en Nijmegen stopte deze bus op een groter aantal haltes.
De bus ging voor het eerst rijden op 2 juni 1991. Lijn 72 reed in de ochtendspits in een halfuursdienst van Arnhem naar Nijmegen. Buiten de vakantieperioden reed er aan het begin van de middag ook een rit van Arnhem naar Nijmegen. Richting Arnhem werd in de middagspits gereden, 2x per uur. Buiten de vakantieperiode reed lijn 72 vanaf 12:30 in een uurdienst voordat de middagspits begon.
Vanaf 6 september 1992 verviel de eerste rit richting Nijmegen. De bus ging ook in de tegenspits rijden en verving daarmee lijn 73. De eerste middagritten richting Nijmegen reden alleen in de vakantieperioden. In de ochtendspits reden de bussen vanaf Nijmegen door naar het Prinsenhof en Belastingkantoor in Arnhem. In de middagspits vertrokken de laatste twee ritten bij het Prinsenhof en reden via het Belastingkantoor naar Kronenburg. De ritten naar Nijmegen reden officieel tot het Radboudziekenhuis, maar bij de halte Universiteit O.Z. gingen enkele ritten al over naar lijn 72 richting Arnhem of lijn 74 naar Arnhem. Op 29 mei 1994 vervielen twee ritten in beide richtingen in de brede middagspits.
Op 5 november 1995 is de buslijn omgezet in Interliner 412.
Voormalige route 1994/1995
Halte | ||
Arnhem, Prinsenhof (alleen beginpunt) | ||
Arnhem, Belastingkantoor (alleen eindpunt) | ||
Arnhem, Prinsenhof | ||
Arnhem, Kronenburg | ||
Arnhem, Croydonplein | ||
Arnhem, Groningensingel | ||
Arnhem, Mooieweg | ||
Arnhem, Overmaat | ||
Arnhem, Batavierenweg | ||
Arnhem, Viaduct Kroonse Wal | ||
Arnhem, Batavierenweg | ||
Elst, Ommelanden | ||
Elst, Lange Dreef/Rijksweg | ||
Nijmegen, Bijleveldsingel | ||
Nijmegen, Coehoornstraat | ||
Nijmegen, Archipelstraat | ||
Nijmegen, Professorenwijk | ||
Nijmegen, Bowlingcentrum | ||
Nijmegen, Universiteit O.Z. | ||
Nijmegen, Bibliotheek | ||
Nijmegen, Bestuursgebouw | ||
Nijmegen, Tandheelkundige Kliniek | ||
Nijmegen, Radboudziekenhuis (alleen eindpunt) | ||
Nijmegen, Kapittelweg | ||
Nijmegen, Tandheelkundige Kliniek | ||
Nijmegen, Bestuursgebouw | ||
Nijmegen, Bibliotheek | ||
Nijmegen, Universiteit O.Z. (alleen beginpunt) |
Route in Heyendaal t/m 22 mei 1993
Halte | ||
Nijmegen, Kunstijsbaan | ||
Nijmegen, Universiteit O.Z. | ||
Nijmegen, Mercatorplein | ||
Nijmegen, Erasmuslaan | ||
Nijmegen, Tandheelkundige Kliniek | ||
Nijmegen, Radboudziekenhuis (alleen eindpunt) | ||
Nijmegen, Tandheelkundige Kliniek | ||
Nijmegen, Erasmuslaan | ||
Nijmegen, Mercatorplein | ||
Nijmegen, Universiteit O.Z. (alleen beginpunt) |