Lijn 6 Rotterdam, Schieweg - Noordereiland
Voormalige tramlijn 6 | |
Vervoerder(s) | RET |
Regio | Rotterdam |
Lijnsoort | Tram |
Stadsdienst | Rotterdam |
Materieel | onbekend |
Periode | 16 oktober 1933 t/m 30 juni 1934 |
Voorganger(s) | 6 |
Opvolger(s) | 6, C |
Frequenties
| |
Spits | onbekend |
Dal | onbekend |
Avond | onbekend |
Zaterdag | onbekend |
Zondag | onbekend |
Lijn 6 reed vanaf de Schieweg via de Provenierswijk, de Schiekade, de Coolsingel, het Beursplein en de Willemsbrug naar het Noordereiland.
Route
Het is niet altijd duidelijk waar vroeger haltes geweest zijn en hoe die heetten, daardoor kan onderstaand overzicht onjuistheden bevatten
Halte | ||
Rotterdam, Abraham Kuyperlaan | ||
Rotterdam, Bergschelaan | ||
Rotterdam, Heulbrug | ||
Rotterdam, Walenburgerweg | ||
Rotterdam, Spoorsingel | ||
Rotterdam, Station Delftsche Poort Noordzijde | ||
Rotterdam, Provenierssingel | ||
Rotterdam, Schiekade | ||
Rotterdam, Slagveld | ||
Rotterdam, Coolsingel | ||
Rotterdam, Van Hogendorpsplein | ||
Rotterdam, Boymansstraat | ||
Rotterdam, Zeevischmarkt | ||
Rotterdam, Noordblaak | ||
Rotterdam, Station Beurs | ||
Rotterdam, Gelderschekade | ||
Rotterdam, Willemsbrug | ||
Rotterdam, Van der Takstraat | ||
Rotterdam, Koninginnebrug | ||
Rotterdam, Leliestraat | ||
Rotterdam, Burgemeester Hoffmanplein | ||
Rotterdam, Cornelis Trompstraat | ||
Rotterdam, Maaskade | ||
Rotterdam, Sleephellingstraat | ||
Rotterdam, Prinsenhoofd | ||
Geschiedenis
Op 16 oktober 1933 werd het noordelijke traject van lijn 6 gewijzigd. Het eindpunt in de Insulindestraat verviel en er werd voortaan doorgereden naar een nieuw eindpunt op de Schieweg ter hoogte van de Abraham Kuyperlaan. Daarnaast werd het rondje over het Noordereiland licht gewijzigd.
Op 1 juli 1934 verviel voor lijn 6 het traject tussen het station Beurs en het Noordereiland. Dit stuk werd opgenomen in een nieuwe buslijn C. Het nieuwe zuidelijke eindpunt voor lijn 6 werd station Maas.