Lijn 552 Helmond, Station - Brandevoort
Buslijn 552 | |
Vervoerder(s) | Hermes |
Concessie | Samenwerkingsverband Regio Eindhoven |
Lijnsoort | Stadsbus |
Materieel | ? |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 552 is de flexbus tussen station Helmond en station Helmond Brandevoort.
Route
Halte | ||
Helmond, Station | ||
Helmond, Kasteeltraverse | ||
Helmond, Europaweg | ||
Helmond, Ziekenhuis | ||
Helmond, Boerhavelaan | ||
Helmond, Binnendongenstraat | ||
Helmond, Troelstrastraat | ||
Helmond, Burgemeester Krollaan | ||
Helmond, Dr. Klomplaan | ||
Helmond, De Hoefkens | ||
Helmond, Slegersstraat | ||
Helmond, Hoofdstraat | ||
Helmond, rotonde Hoofdstraat | ||
Helmond, Baudevoort | ||
Helmond, Hamsvoort/De Langekker | ||
Helmond, Oud Brandevoort | ||
Helmond, Kollershoeve | ||
Helmond, Jordenshoeve | ||
Helmond, Herenlaan | ||
Helmond, Laan door de veste | ||
Helmond, Station Brandevoort |
Geschiedenis
Tot 14 december 2008 reed deze lijn alleen tussen Brouwhuis en Mierlo-Hout. Op die datum werd de route verlengd en werd de frequentie tussen Brouwhuis en Station opgevoerd van 1x per uur naar 2x per uur zodat over de gehele lijn 2x per uur gereden werd. De bediening van station Brouwhuis verviel en het eindpunt werd weer verlegd naar de halte Molenbeek. De halte Deltaweg lag op loopafstand van het station. Met de komst van lijn 52 kreeg de Brandevoort de eerste busdienst die de wijk aandeed.
Per 11 december 2011 werd de frequentie verlaagd naar 1x per uur. De eerste twee ritten op werkdagen die in Rijpelberg begonnen reden nog slechts tot het station, de eerste rit vanaf Brouwhuis begon pas bij het station. Op zaterdag vertrok de laatste bus vanaf Brandevoort voortaan een half uur eerder door de wijzigingen in de frequentie.
Geschiedenis deeltrajecten
Mierlo-Hout is bediend door de volgende lijnen:
- Lijn 1 Helmond, Mierlo-Hout - Eeuwsels (in ieder geval 1979/1980)
- Lijn 52 Helmond, Eeuwsels - Mierlo-Hout (1 juni 1986 t/m 13 december 2003)
- Lijn 52 Helmond, Brouwhuis - Mierlo-Hout (9 december 2007 t/m 13 december 2008)
- Lijn 52 Helmond, Brouwhuis - Brandevoort (vanaf 14 december 2008)