Lijn 54A Hoogvliet Metro - Brielle Busstation
Voormalige buslijn 54A | |
Vervoerder(s) | ZWN |
Regio's | Rotterdam, Voorne-Putten |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | ... t/m 25 augustus 1979 |
Opvolger(s) | 54A, 55 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/2 uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Lijn 54A rijdt van Hoogvliet via Spijkenisse, Hekelingen, Simonshaven, Zuidland, Oudenhoorn, Hellevoetsluis en Nieuwenhoorn naar Brielle.
Dienstregeling
- In de avonduren werd alleen naar Brielle gereden, de terugritten begonnen in Hellevoetsluis.
- Op zondag werd alleen tussen Hoogvliet en Hellevoetsluis gereden.
Route
Halte | ||
Hoogvliet, Metro | ||
Spijkenisse, Station | ||
Spijkenisse, Marrewijklaan | ||
Hekelingen, Hekelingen | ||
Simonshaven, Simonshaven | ||
Zuidland, Zuidland | ||
Oudenhoorn, Oudenhoorn | ||
Hellevoetsluis, De Struijten | ||
Hellevoetsluis, Glacisweg | ||
Hellevoetsluis, 't Zwaantje | ||
Nieuwenhoorn, Nieuwenhoorn | ||
Brielle, Brielle |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Op 26 augustus 1979 werd de route ingekort tot het traject Hoogvliet - Hellevoetsluis, net zoals op zondag al het geval was. Als vervanging ging de nieuwe lijn 55 rijden tussen Hellevoetsluis en Brielle (en verder naar Hoogvliet). Op het overgebleven traject bleven de route en dienstregeling vrijwel ongewijzigd en gingen zelfs extra ritten Hoogvliet - Zuidland rijden.