Lijn 4 Alkmaar, Bestevaerstraat - Rietschoot
Buslijn 4 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Noord-Holland Noord |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Alkmaar |
Formule | MAXX Alkmaar |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro |
Rijdt sinds | 14 december 2008 |
Voorganger(s) | 11, 25 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 4 rijdt van Overdie via Kooimeer, de Noordwest Ziekenhuisgroep, het Centrum, station Alkmaar, de Zeswielen, station Alkmaar Noord, Vroonermeer, De Mare en 't Rak naar Rietschoot.
Dienstregeling
- In de avonduren en op zondag wordt tussen het station en Rietschoot in een gehalveerde frequentie gereden.
- Van maandag tot en met zaterdag overdag (vanaf circa 08:15 uur) wordt richting Rietschoot via het Centrum gereden.
Route
Halte | ||
Alkmaar, Bestevaerstraat | ||
Alkmaar, Koelmalaan | ||
Alkmaar, Asselijnstraat | ||
Alkmaar, Melis Stokelaan | ||
Alkmaar, Roelantstraat | ||
Alkmaar, Pieter Langendijkstraat | ||
Alkmaar, Rhijnvis Feithlaan | ||
Alkmaar, Louise Henriëttestraat | ||
Alkmaar, Amalia van Solmsstraat | ||
Alkmaar, Van Houtenkade | ||
Alkmaar, Vierstraten | ||
Alkmaar, NW Ziekenhuisgroep | ||
Alkmaar, Metiusgracht | ||
Alkmaar, Ritsevoort | ||
Alkmaar, Heul | ||
Alkmaar, Kerkplein | ||
Alkmaar, Nassaulaan | ||
Alkmaar, Station | ||
Alkmaar, Kanaalkade | ||
Alkmaar, Zaagmolenstraat | ||
Alkmaar, 't Rode Hert | ||
Alkmaar, Zeswielen | ||
Alkmaar, Station Noord | ||
Alkmaar, Vlietwaard | ||
Alkmaar, Ida Gerthardstraat | ||
Alkmaar, Vasalisstraat | ||
Alkmaar, Laan van Bath | ||
Alkmaar, Branderij | ||
Alkmaar, Faktorij | ||
Alkmaar, Eggestraat | ||
Alkmaar, Ardennestraat | ||
Alkmaar, Pommerenstraat | ||
Koedijk, Saskerstraat | ||
Koedijk, Zonneweid | ||
Koedijk, Burgemeester Kooimanstraat | ||
Alkmaar, Rietschoot |
Geschiedenis
Bij aanvang van de nieuwe concessie Noord-Holland Noord op 14 december 2008 werd in Alkmaar het MAXXconcept geïntroduceerd. Trajectdelen van de oude lijnen 11 en 25 werden daarbij vervangen door de nieuwe lijn 4. Deze nieuwe lijn ging van maandag t/m zaterdag overdag 2x/uur rijden en 's avonds/zondag 1x/uur tussen Overdie en Rietschoot. Buiten de winkeltijden wordt voorts niet via het Centrum gereden, maar buitenom via de Nassausingel.
Vanaf 13 december 2009 ging de bus voor 08:30 's ochtends niet meer door het Centrum rijden vanwege het geringere aantal in-/uitstappers. Reizigers konden op deze momenten dan gebruik maken van de halte Nassaulaan op de Kennemersingel aan de buitenkant van het Centrum.
Op 11 december 2011 verviel de route door het Centrum helemaal, alle ritten gingen voortaan buitenom via de Kennemersingel rijden. Reizigers voor het Centrum konden voortaan gebruik maken van de nieuwe lijnen 1 en 5, ook de halte Nassaulaan vormde een alternatief voor het Centrum. Tegelijkertijd werd de frequentie tussen het Station en Overdie teruggebracht naar 1x/uur vanwege de geringere bezetting.
Vanaf 9 december 2012 ging de lijn van maandag t/m zaterdag overdag toch weer via het Centrum rijden, maar alleen in de richting van Daalmeer, i.p.v. de Kennemersingel.
Op 15 december 2013 werd de frequentie tussen het Station en Overdie weer verhoogd naar 2x/uur, dit omdat lijn 3 ingekort werd tot het traject Station - Daalmeer en derhalve niet meer in Overdie kwam.