Lijn 490 Turnhout Station - Geel Ziekenhuis
Buslijn 490 in België | |
Vervoerder(s) | KAV i.o.v. De Lijn |
Vervoerregio | Kempen |
Lijnsoort | Streekbus |
Lijnkleur | 490 |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro LE |
Rijdt sinds | 6 januari 2024 |
Voorganger(s) | 490 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond (werkdagen) | 1x/uur |
Avond (weekend) | 1x/uur (tot 22:25) |
Zaterdag | 1-2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 490 rijdt van Turnhout via Kasterlee naar Geel.
Dienstregeling
- In de spitsuren rijden enkele extra ritten, soms alleen van/tot Kasterlee.
- Op zaterdag na 10:00 wordt de frequentie verhoogd naar 2x per uur.
- Op zaterdag overdag wordt in Turnhout een afwijkende route gereden als gevolg van markt.
Route
Halte | ||
Turnhout, Station | ||
Turnhout, Zeshoek | ||
Turnhout, Warande | ||
Turnhout, Zegeplein | ||
Turnhout, Begijnhof | ||
Turnhout, Theobalduskapel | ||
Turnhout, Station | ||
Turnhout, Zeshoek | ||
Turnhout, Warande | ||
Turnhout, Markt | ||
Turnhout, Apostoliekenstraat | ||
Turnhout, Lokeren Bareel | ||
Turnhout, Boerenkrijglaan | ||
Turnhout, Oud-Strijderslaan | ||
Turnhout, Parklaan | ||
Turnhout, Zwembad Stadspark | ||
Turnhout, Graatakker | ||
Turnhout, Sporthal | ||
Turnhout, Ceka | ||
Turnhout, Oprit Brug E34 | ||
Turnhout, Tielendijk | ||
Turnhout, Zevendonk | ||
Turnhout, Mastheidestraat | ||
Turnhout, De Borcht | ||
Kasterlee, Klein Rees | ||
Kasterlee, Zandhoef | ||
Kasterlee, Eikenlaan | ||
Kasterlee, Mertenshof | ||
Kasterlee, Groot Goor | ||
Kasterlee, Pellemanstraat | ||
Kasterlee, Dorp | ||
Kasterlee, Venheide | ||
Kasterlee, Houtum | ||
Kasterlee, Netebrug | ||
Geel, Roerdompstraat | ||
Geel, Aardseweg | ||
Geel, Speenwaverdreef | ||
Geel, Elzenstraat | ||
Geel, Gasstraat | ||
Geel, Velodroomwijk | ||
Geel, Station | ||
Geel, Stadspark | ||
Geel, Markt | ||
Geel, Pastoor Van Neylenstraat | ||
Geel, Nieuwstraat | ||
Geel, Ziekenhuis | ||
Geel, Sociaal Huis | ||
Geel, Ziekenhuis Hoofdingang |
Geschiedenis
Op 6 januari 2024 werd de derde fase van het 'Nieuwe net' uitgerold bij De Lijn. Op deze datum kwam het traject tussen Geel en Aarschot te vervallen en alle (extra) ritten op dit traject werden vanaf dan ondergebracht bij de nieuwe lijn 32a (Geel - Aarschot - Leuven). Tussen Turnhout en Geel bleef de lijn zo goed als ongewijzigd rijden, inclusief de marktomleiding op zaterdag in Turnhout.