Lijn 3 Leeuwarden, Busstation - Camminghaburen
Buslijn 3 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Noord- en Zuidwest-Friesland en Schiermonnikoog |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Leeuwarden |
Formule | Frysk Ferfier |
Materieel | Irisbus Citelis CNG |
Frequenties
| |
Spits | 3x/uur |
Dal | 3x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 3x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 3 rijdt van station Leeuwarden via 't Vliet en Heechterp naar de wijk Camminghaburen.
Route
Halte | ||
Leeuwarden, Busstation | ||
Leeuwarden, Beursplein | ||
Leeuwarden, Blokhuisplein | ||
Leeuwarden, Oosterkade | ||
Leeuwarden, Bote van Bolswertstraat | ||
Leeuwarden, Vliet | ||
Leeuwarden, Franklinstraat | ||
Leeuwarden, Archipelweg | ||
Leeuwarden, Wijkcentrum Schieringen | ||
Leeuwarden, Egelantierstraat | ||
Leeuwarden, Kalverdijkje | ||
Leeuwarden, Oenemastate | ||
Leeuwarden, Wijlaarderhof | ||
Leeuwarden, Parkflat | ||
Leeuwarden, Gratingastins | ||
Leeuwarden, Melkemastate | ||
Leeuwarden, Idzerdastins | ||
Leeuwarden, Galamastins | ||
Leeuwarden, Sassingastins | ||
Leeuwarden, Keimpemastins | ||
Leeuwarden, Andringastate | ||
Leeuwarden, Dotingastate | ||
Leeuwarden, Kingmastate | ||
Leeuwarden, Humaldastate |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Op 9 december 2012 ging de volgende concessie Noord- en Zuidwest-Friesland van start, nieuw hierbij was dat de concessies Schiermonnikoog en Stadsvervoer Leeuwarden toegevoegd waren. Na de aanbestedingsperiode kwam Arriva als winnaar uit de bus. De route en dienstregeling bleven (vrijwel) ongewijzigd gehandhaafd, alleen de frequentie in de daluren werd verhoogd van een halfuursdienst naar een 20-minutendienst.
Op 6 maart 2016 werd de frequentie in de ochtendspits en op zaterdag verlaagd naar 3x/uur.