Lijn 221 Herentals Station - Aarschot Station
Voormalige buslijn 221 in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Concessie | Antwerpen |
Lijnsoort | Schoolbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | ... t/m 31 augustus 2018 |
Opvolger(s) | 221, 222 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/dag |
Spits (vakantie) | reed niet |
Dal | 1-2x/woensdag |
Dal (vakantie) | reed niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 221 reed van Herentals via Noorderwijk, Morkhoven, Wiekevorst, Heultje, Westmeerbeek, Houtvenne en Ramsel naar Aarschot.
Dienstregeling
- In de ochtendspits reden twee ritten van Heultje naar Aarschot, waarvan één via Bekaf rijdt. Daarnaast reed één rit van Heultje naar Herentals.
- In de middagspits reed één rit van Herentals naar Heultje en twee ritten van Aarschot naar Heultje die beide via Bekaf reden.
- Op woensdag reden de ritten in de middagspits niet, maar reden dezelfde ritten rond het middaguur. De rit vanaf Aarschot reed dan niet via de Bekaf.
Route
Halte | ||
Herentals, Station | ||
Herentals, Belgiëlaan | ||
Herentals, Markt | ||
Herentals, Kerkstraat | ||
Herentals, Ernest Claesstraat | ||
Herentals, Dikberd | ||
Herentals, De Duinen | ||
Olen, Industrielaan | ||
Olen, Herentalseweg | ||
Noorderwijk, Kijnigestraat | ||
Noorderwijk, Gemeentehuis | ||
Noorderwijk, Venheide | ||
Morkhoven, Hoogton | ||
Morkhoven, Station | ||
Morkhoven, Doornestraat | ||
Morkhoven, Mispelaar | ||
Wiekevorst, Berteneinde | ||
Wiekevorst, Smisberg | ||
Wiekevorst, Paradijzen | ||
Wiekevorst, Leemstraat | ||
Wiekevorst, Godinstraat | ||
Heultje, August Cannaertsstraat | ||
Heultje, Wittegracht | ||
Heultje, Processieweg | ||
Heultje, Kerk | ||
Heultje, Goorbossen | ||
Heultje, Hoge Akkers | ||
Heultje, Hoog Heultje | ||
Heultje, Netestraat | ||
Westmeerbeek, Kerk Netestraat | ||
Westmeerbeek, Station | ||
Houtvenne, Arbor | ||
Houtvenne, Vennekensstraat | ||
Houtvenne, Donkenstraat | ||
Houtvenne, Kerk | ||
Ramsel, Strokapel | ||
Ramsel, Steenovens | ||
Ramsel, Begijnendijksesteenweg | ||
Ramsel, Station | ||
Ramsel, Kerk Stationsstraat | ||
Ramsel, Bergstraat | ||
Ramsel, Roteinde | ||
Ramsel, Truitseinde Vandenheuvelstraat | ||
Ramsel, Madestraat | ||
Aarschot, Oude Mechelsebaan | ||
Aarschot, Lindekensstraat | ||
Aarschot, Bareel | ||
Aarschot, Heilaakstraat | ||
Aarschot, Bekaf | ||
70px | Aarschot, Damiaaninstituut | |
Aarschot, Atheneum | ||
Aarschot, Sint-Jozefcollege | ||
Aarschot, Moederhuis | ||
Aarschot, Kerk | ||
Aarschot, Sancta Maria | ||
Aarschot, Station |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Vanwege de slechte financiële situatie van De Lijn werd in 2012 een actieplan uitgevoerd. In dit plan werden diverse maatregelen genomen voor betere financiën. Eén van deze maatregelen was dat het aanbod van het busvervoer beter afgestemd zou worden op de vraag. Voor deze lijn gold dat per 1 september 2012 de dienstregeling beter werd afgestemd op het schoolvervoer; tussen Aarschot en Heultje gingen vanaf die datum meer ritten rijden. De gewone ritten tijdens de spitsuren werden overgenomen door lijn 220.
Op 1 september 2018 werd de schoolverbinding Herentals - Heultje - Aarschot gesplitst. Lijn 221 bleef rijden tussen Heultje en Aarschot met dezelfde route en dienstregeling. De verbinding Herentals - Heultje werd voortaan verzorgd door lijn 222, met gelijkblijvende dienstregeling. De route van laatstgenoemde lijn wordt echter verlegd naar Wiekevorst als gevolg van langdurige werkzaamheden nabij Heultje.
- Voormalige Buitenlandse lijn 221
- Voormalige Buitenlandse buslijnen
- Concessie Antwerpen (voormalige lijnen)
- Voormalige lijn in België
- Plaats Herentals
- Station Herentals
- Plaats Morkhoven
- Station Noorderwijk
- Plaats Westmeerbeek
- Station Westmeerbeek
- Plaats Ramsel
- Station Ramsel
- Pagina's met onjuiste bestandskoppelingen
- Plaats Aarschot
- Station Aarschot