Lijn 172 Rotterdam Blijdorp - Bergschenhoek Boterdorpseweg
Versie door Wikibot (overleg | bijdragen) op 7 nov 2012 om 02:42 (Afbeeldingen in routestrip vervangen door Sjabloon:Rimg)
Voormalige buslijn 172 | |
Vervoerder(s) | ZWN, Connexxion |
Lijnsoort | streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz O405, Mercedes-Benz Integro |
Periode | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | reed niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 172 reed van Rotterdam via Berkel & Rodenrijs naar Bergschenhoek.
In de ochtendspits reden de ritten uit Bergschenhoek verder naar Blijdorp en in de middagspits begonnen de ritten daar.
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan en wat er later mee gebeurd is.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Rotterdam, Blijdorp | ||
Rotterdam, Henegouwerplein | ||
Rotterdam, Centraal Station | ||
Rotterdam, Weena | ||
Rotterdam, Sint Franciscus Gasthuis | ||
Berkel & Rodenrijs, Station NS | ||
Berkel & Rodenrijs, Floraweg | ||
Berkel & Rodenrijs, Laan van Romen | ||
Berkel & Rodenrijs, Sint Petrus Rusthuis | ||
Berkel & Rodenrijs, Planetenweg | ||
Berkel & Rodenrijs, Beukensingel | ||
Bergschenhoek, Emmastraat | ||
Bergschenhoek, Boterdorpseweg |
Geschiedenis
Deze lijnvoering ontstond op 28 mei 1995 toen de route in Bergschenhoek/Berkel en Rodenrijs gewijzigd werd. Voortaan ging de lijn starten/eindigen bij de Boterdorpseweg en werd de dienstregeling gewijzigd in een spitsdienstregeling. 's Ochtends reden 6 ritten naar Rotterdam en 's middags reden 8 ritten naar Bergschenhoek.