Lijn 169 Steenbergen Busstation - Oud-Beijerland Zinkweg
Voormalige buslijn 169 | |
Vervoerder(s) | ZWN (1985 - 1991), BBA (1985 - 1991) |
Regio's | West-Brabant, Hoeksche Waard - Goeree Overflakkee |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 2 juni 1985 t/m 1 juni 1991 |
Voorganger(s) | 110, 161 |
Opvolger(s) | 97s, 169 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/2 uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 3x/dag |
Lijn 169 reed van Steenbergen via Dinteloord, Heiningen, Willemstad, Numansdorp, Klaaswaal en Stougjesdijk naar Oud-Beijerland.
Dienstregeling
- Op de Zinkweg was de lijn gekoppeld aan lijn 161 van/naar Rotterdam.
- In de avonduren werd alleen (door ZWN) tussen Oud-Beijerland en Numansdorp gereden.
- Voor de exploitatie van lijn 161/169 waren vier bussen nodig. ZWN reed drie slagen en BBA één slag.
- Op zondag reden drie ritten tussen Willemstad en Numansdorp. In Willemstad kwam de bus aan/reed de bus verder als lijn 103 van/naar Oud-Gastel. In Numansdorp werd aansluiting gegeven op lijn 164 van/naar Rotterdam.
Route
De route is niet compleet.
Halte | ||
Steenbergen, Busstation | ||
Dinteloord, Gemeentehuis | ||
Heiningen, Driesprong | ||
Willemstad, Helwijk | ||
Willemstad, Steenpad | ||
Willemstad, Maltaweg | ||
Willemstad, Volkeraksluizen | ||
Numansdorp, Viadukt A29 | ||
Numansdorp, Voorstraat | ||
Numansdorp, Middelsluis | ||
Klaaswaal, Rijksstraatweg | ||
Stougjesdijk, Smidsweg | ||
Oud Beijerland, Julianastraat | ||
Oud Beijerland, Steenenstraat | ||
Oud Beijerland, Karel Doormanstraat | ||
Oud Beijerland, W. van Vlietstraat | ||
Oud Beijerland, Zinkweg |
Geschiedenis
Op 2 juni 1985 ging de ZWN een samenwerkingsverband aan met de BBA op de verbinding Rotterdam - Willemstad - Steenbergen. De route van lijn 161 werd daarop ingekort tot Oud-Beijerland en van daar uit gingen de ritten van maandag t/m zaterdag overdag verder rijden als de nieuwe lijn 169 (als gedeeltelijke vervanging van lijn 110) naar Numansdorp, Willemstad en Steenbergen. Over het gehele traject (doorgaand naar Rotterdam) werd alleen van maandag t/m zaterdag overdag gereden. In de avonduren en op zondag reed alleen de ZWN tussen Rotterdam en Oud-Beijerland (en één rit naar Numansdorp).
Vanaf 1 juni 1986 gingen ook op zondag vier ritten rijden tussen Willemstad en Numansdorp als vervanging van de ritten van lijn 164. Deze ritten werden dan door de ZWN gereden.
- Op 27 mei 1990 zaterdagavond reed de nieuwe laatste rit van lijn 161 door naar Numansdorp.
- Op 2 juni 1991 hield de samenwerking tussen BBA en ZWN op en ging op het Brabantse deel lijn 97s rijden. Het traject Oud Beijerland - Willemstad bleef rijden onder het lijnnummer 169.