Lijn 167 Alkmaar Station NS - Velsen-Noord CORUS
Voormalige buslijn 167 | |
Vervoerder(s) | NZH, Connexxion |
Concessie | Haarlem-IJmond (2006-2015) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 24 mei 1998 t/m ... |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 167 reed van Alkmaar via Heiloo, Limmen, Castricum, Heemskerk en Beverwijk naar Velsen Noord.
Op alle overige momenten buiten de spitsuren werd maar tot station Beverwijk gereden, in de daluren en op zaterdag werd Velsen-Noord bediend door lijn 168.
Route
Halte | ||
Alkmaar, Station NS | ||
Alkmaar, Bergerhout | ||
Alkmaar, Nassaulaan | ||
Alkmaar, Metiusgracht | ||
Alkmaar, Medisch Centrum Alkmaar | ||
Alkmaar, Vierstraten | ||
Alkmaar, Kooimeerlaan | ||
Heiloo, Spokenboschlaan | ||
Heiloo, Kattenberg | ||
Heiloo, Kerkelaan | ||
Heiloo, Slimpad | ||
Heiloo, Stationsweg | ||
Heiloo, Zevenhuizerlaan | ||
Heiloo, Krommelaan | ||
Heiloo, Kapellaan | ||
Limmen, Visweg | ||
Limmen, Kerkweg | ||
Limmen, Limmerbuurt | ||
Castricum, Soomerwegh | ||
Castricum, Handelstraat | ||
Castricum, Geesterduin | ||
Castricum, Dorpsstraat | ||
Castricum, Pr. Beatrixstraat | ||
Castricum, Mient | ||
Castricum, Station | ||
Castricum, Sportpark | ||
Castricum, Jachthuis | ||
Heemskerk, Camping Geversduin | ||
Heemskerk, Oude Jachthuis | ||
Heemskerk, Duinweg | ||
Heemskerk, Marquettelaan | ||
Heemskerk, Kerkweg | ||
Heemskerk, Mozartstraat | ||
Heemskerk, Ruysdaelstraat | ||
Heemskerk, J. Ligthartstraat | ||
Heemskerk, Breedslaglaan | ||
Heemskerk, Goudvink | ||
Heemskerk, Beneluxstraat | ||
Heemskerk, Hoflaan | ||
Heemskerk, Waddenlaan | ||
Heemskerk, Citadel | ||
Beverwijk, Louis Davidslaan | ||
Beverwijk, Conny Stuartlaan | ||
Beverwijk, Laan der Nederlanden | ||
Beverwijk, Overboslaan | ||
Beverwijk, Vennelaan | ||
Beverwijk, Beverhof | ||
Beverwijk, Schans | ||
Beverwijk, Station NS | ||
Velsen Noord, Postkantoor | ||
Velsen Noord, Wijkerstraatweg | ||
Velsen Noord, Stratingplantsoen | ||
Velsen Noord, Schulpweg | ||
Velsen Noord, Watervliet | ||
Velsen Noord, PEN | ||
Velsen Noord, CORUS |
Geschiedenis
Deze lijnvoering ontstond vermoedelijk bij de NZH als opvolging van de vroegere lijn 179.
Op 30 mei 1999 was de fusie tot Connexxion een feit.
In de dienstregeling 1999/2000 werd op maandag t/m zaterdag overdag 1x/uur het hele traject gereden. In de avonduren en op zondag werd 1x/uur gereden tussen de stations Alkmaar en Beverwijk. Op zondag werd dit aangevuld met 1x/uur van Beverwijk naar Castricum, waarna de bus als lijn 168 weer terug reed.
In de dienstregeling 2003 werd op zondag nog slechts 1x/uur het hele traject gereden, de korte ritten tot Castricum waren vervallen.