Lijn 166 Heinenoord Busstation - Dordrecht Centrum
Voormalige buslijn 166 | |
Vervoerder(s) | ZWN |
Regio | Hoeksche Waard - Goeree Overflakkee |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond (werkdagen) | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Zondagavond | 1x/2 uur |
Lijn 166 reed van Heinenoord via Puttershoek, Maasdam en 's-Gravendeel naar Dordrecht.
Route
Halte | ||
Heinenoord, Busstation | ||
Puttershoek, Kastanjelaan | ||
Maasdam, Smidsweg | ||
's-Gravendeel, Weegje | ||
Dordrecht, Refaja Ziekenhuis | ||
Dordrecht, Station | ||
Dordrecht, Centrum |
Geschiedenis
Op 31 mei 1981 werd bij de ZWN de Mobilofoon in gebruik genomen. Dit systeem kan binnen één regio echter geen dubbele lijnnummers herkennen, daarom werd het oude lijnnummer 46 op die datum vernummerd naar 166. De route bleef (vrijwel) ongewijzigd, alleen het traject Rotterdam - Heinenoord, wat in de spitsuren soms werd gereden, kwam te vervallen. Doorgaande reizigers konden in Heinenoord overstappen op de overige buslijnen.