Lijn 163 Uitgeest Station - Alkmaar Station
Buslijn 163 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Noord-Holland Noord |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Rijdt sinds | 30 mei 1999 t/m 13 december 2008 13 december 2009 t/m heden |
Voorganger(s) | 9, 163, 178 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur (tot 22:00) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 163 rijdt van Uitgeest via Akersloot naar Alkmaar.
Route
Halte | ||
Uitgeest, Station | ||
Uitgeest, Veenislaan | ||
Uitgeest, Melis Stokelaan | ||
Uitgeest, Molenweg | ||
Uitgeest, Westerwerf | ||
Uitgeest, Dorregeest | ||
Akersloot, Sluisbuurt | ||
Akersloot, Strammerboogh | ||
Akersloot, Raadhuisweg | ||
Akersloot, Churchillplein | ||
Akersloot, Jachthaven | ||
35px | Akersloot, Pontveer | |
Akersloot, Kanaaldijk | ||
Akersloot, Boekel | ||
Akersloot, Boekelermeerweg | ||
Alkmaar, Handelsraad | ||
Alkmaar, Topaasweg | ||
Alkmaar, Opaalstraat | ||
Alkmaar, Saffierstraat | ||
Alkmaar, Stadionweg | ||
Alkmaar, Kooimeerplein | ||
Alkmaar, Gijsbrechtstraat | ||
Alkmaar, Willem de Zwijgerlaan | ||
Alkmaar, Nicolaas Gerard Piersonstraat | ||
Alkmaar, Juliana van Stolberglaan | ||
Alkmaar, Noordwest Ziekenhuisgroep | ||
Alkmaar, Metiusgracht | ||
Alkmaar, Nassaulaan | ||
Alkmaar, Station |
Geschiedenis
Ontstaan
Op 30 mei 1999 was de fusie tot Connexxion een feit. Lijn 178 werd vernummerd naar 163. Van maandag tot en met zaterdag werd de gehele dag 1x/uur gereden, op zondag werd 3x per dag gereden: éénmaal halverwege de ochtend, halverwege de middag en aan het einde van de middag. Slechts van maandag tot en met zaterdag overdag reed de bus over de busbaan langs het MCA, daarbuiten werd rechtstreeks over de Kennemerstraatweg gereden.
Halte | ||
Alkmaar, Metiusgracht | ||
Alkmaar, Emmastraat/M.C.A. | ||
Alkmaar, Juliana van Stolbergweg |
Bij aanvang van de eerste concessie Noord-Holland Noord op 15 december 2002 reed de lijn aanvankelijk alleen op weekdagen overdag. Uitgezonderd enkele andere haltenamen is de route van deze lijn vrijwel altijd gelijk gebleven.
Op een later moment (na 2004) ging de lijn op zaterdag en zondag rijden, met een taxibusje tussen Uitgeest en Akersloot.
Volgende concessie
Bij het ingaan van de concessie Noord-Holland Noord op 14 december 2008 werd de lijnvoering aangepast. Voortaan ging de lijn na Akersloot naar Heiloo rijden. Het traject tussen Heiloo en Alkmaar kwam voor rekening van lijn 9, deze ging enkel op weekdagen overdag rijden.
Dienstregeling 2009
Deze wijziging werd met ingang van 13 december 2009 ongedaan maakt, voortaan ging lijn 163 weer de gehele week rijden tussen Uitgeest en Alkmaar. Lijn 9 werd dientengevolge opgeheven en de verbinding tussen het Boekelermeer en Heiloo keerde niet terug.
Op 9 december 2012 vond een kleine routewijziging plaats op industrieterrein Boekelermeer. De haltes Smaragdweg en Koraalstraat kwamen te vervallen, ter vervanging werden de haltes Opaalstraat en Saffierstraat in gebruik genomen.
Halte | ||
Alkmaar, Topaasweg | ||
Alkmaar, Smaragdweg | ||
Alkmaar, Koraalstraat | ||
Alkmaar, Stadionweg |
Lijnvoering Uitgeest - Alkmaar
Deze verbinding is ooit opgezet door de NACO, toen nog als onderdeel van een langere buslijn tussen Alkmaar en Beverwijk. In of rond 1970 werd die gesplitst en sindsdien als losse tak Alkmaar - Uitgeest geëxploiteerd. Via de NZH kwam de lijn uiteindelijk terecht bij Connexxion.
Lijnnr. | Route | Periode |
---|---|---|
X | Alkmaar - Akersloot - Uitgeest - Heemskerk - Beverwijk | onbekend t/m 1969/1971 |
X | Alkmaar - Akersloot - Uitgeest | 1969/1971 t/m onbekend |
78 | Alkmaar - Akersloot - Uitgeest | onbekend t/m onbekend |
178 | Alkmaar - Akersloot - Uitgeest | onbekend t/m 29 mei 1999 |
163 | Alkmaar - Akersloot - Uitgeest | 30 mei 1999 t/m 13 december 2008 |
163 | Heiloo - Akersloot - Uitgeest | 14 december 2008 t/m 12 december 2009 |
163 | Alkmaar - Akersloot - Uitgeest | sinds 13 december 2009 |