Lijn 163 Halle Station - Pamel Kerk
Buslijn 163 in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Vervoerregio | Vlaamse Rand |
Lijnsoort | Streekbus |
Lijnkleur | 163 |
Materieel | Onbekend |
Rijdt sinds | 6 januari 2024 |
Voorganger(s) | 163 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Spits (vakantie) | rijdt niet |
Dal | 1-5x/dag |
Dal (vakantie) | 1x/donderdag |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 163 rijdt van Halle via Oudenaken, Elingen, Sint-Kwintens-Lennik en Onze-Lieve-Vrouwe-Lombeek naar Pamel.
Dienstregeling
- In de ochtendspits rijden vijf ritten naar Halle; één begint in Pamel, één begint in Onze-Lieve-Vrouwe-Lombeek en twee ritten rijden via Sint-Laureins-Berchem.
- In de middagspits rijdt één rit van Sint-Kwintens-Lennik naar Halle, rijden twee ritten van Halle naar Sint-Kwintens-Lennik en rijden twee ritten van Halle via Sint-Laureins-Berchem naar Pamel.
- Op donderdagochtend rijdt een marktrit tussen Halle en Sint-Kwintens-Lennik v.v.
- Op woensdagmiddag rijdt één rit van Sint-Kwintens-Lennik naar Halle, rijden twee ritten van Halle via Sint-Laureins-Berchem naar Pamel, rijdt één rit van Halle Don Bosco via Sint-Laureins-Berchem naar Sint-Kwintens-Lennik en rijden twee ritten van Halle Station naar Sint-Kwintens-Lennik, waarvan één rit via Sint-Laureins-Berchem. In de middagspits wordt dan niet gereden.
Route
Halte | ||
Halle, Station | ||
Halle, Station Afstaphalte | ||
Halle, Park | ||
Halle, Arkenvest | ||
Halle, Bergensepoort | ||
Halle, Ziekenhuislaan | ||
Halle, Ninoofsepoort | ||
Halle, Groeningestraat | ||
Halle, Don Bosco | ||
Halle, Lampstraat | ||
Halle, Windmoleken | ||
Halle, Scheyssingen | ||
Halle, Breedhout Smisstraat | ||
Halle, Breedhout Kerk | ||
Oudenaken, Pelikaanberg | ||
Oudenaken, Felix Wijns | ||
Elingen, Hallebaan | ||
Elingen, Kerk | ||
Oudenaken, Pelikaanberg | ||
Oudenaken, Schamelbeek | ||
Oudenaken, Kerk | ||
Oudenaken, Baasbergstraat | ||
Sint-Laureins-Berchem, Hazeveld | ||
Sint-Laureins-Berchem, Brabants Trekpaard | ||
Sint-Laureins-Berchem, Molenborrestraat | ||
Sint-Laureins-Berchem, Kerk | ||
Sint-Laureins-Berchem, Gaasbeekstraat | ||
Elingen, Stoeterij | ||
Elingen, Hoefijzer | ||
Elingen, Kerk | ||
Elingen, Doornstraat | ||
Elingen, Brandwacht | ||
Sint-Kwintens-Lennik, Hoeve Desmedt | ||
Sint-Kwintens-Lennik, Luckxstraat | ||
Sint-Kwintens-Lennik, Zwartenbroekstraat | ||
Sint-Kwintens-Lennik, Marktplein | ||
Sint-Kwintens-Lennik, Zonnestraal | ||
Sint-Kwintens-Lennik, Negenbunderstraat | ||
Sint-Kwintens-Lennik, Buyzingenstraat | ||
Sint-Kwintens-Lennik, Bareel | ||
Sint-Kwintens-Lennik, Geraardsbergsestraat | ||
Onze-Lieve-Vrouwe-Lombeek, Pelmolenstraat | ||
Onze-Lieve-Vrouwe-Lombeek, Kerk | ||
Onze-Lieve-Vrouwe-Lombeek, Splitsing | ||
Onze-Lieve-Vrouwe-Lombeek, Molenkauter | ||
Pamel, Schoon Verbond | ||
Pamel, Den Dikke van Pamel | ||
Kattem, Profetenstraat | ||
Pamel, Stenenkruis | ||
Pamel, Zavelenberg | ||
Pamel, Ledebergplein/IMI | ||
Pamel, Kleiberg | ||
Pamel, Kerk |
Geschiedenis
Op 6 januari 2024 werd de derde fase van het 'Nieuwe net' uitgerold bij De Lijn. Op deze datum werd lijn 163 beperkt tot een streekbus met functionele dienstregeling; slechts tijdens de schoolperiode en rondom de markt bleven nog enkele ritten rijden. Het basistraject werd echter wel verlengd van Elingen naar Sint-Kwintens-Lennik en één à twee ritten per dag bleven nog naar Pamel rijden; de bediening van Leerbeek kwam te vervallen. Tussen Halle en Breedhout kregen reizigers nog wel een alternatief middels de nieuwe lijn 1.